Ligue 1: grad bramek i porażka AS Monaco z Olympique'm Marsylia, kolejny cały mecz Kamila Glika

Koszmar AS Monaco w Ligue 1 2019/2020 trwa. Zespół, którego zawodnikiem jest Kamil Glik (rozegrał cały mecz), w spotkaniu 5. kolejki przegrał z Olympique'm Marsylia 3:4, chociaż w pewnym momencie prowadził już 2:0.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik
Monaco na początku obecnego sezonu zawodzi i przystępowało do niedzielnej rywalizacji z bilansem 2 porażek oraz 2 remisów. Natomiast piłkarze z Marsylii wygrali swoje dwa ostatnie spotkania i liczyli na przedłużenie zwycięskiej serii, co im się udało zrealizować.

Gospodarze wyszli na potyczkę bardzo zmotywowani i od startu mocno ruszyli do ataku. Aktywny był Islam Slimani, który starał się napędzać ofensywne akcje ekipy z Monako.

Podopieczni Leonardo Jardima dopięli swego w 17. minucie, kiedy rzut karny podyktowany za zagranie ręką w "16" przez Bounę Sarra wykorzystał Wissam Ben Yedder.

Nie minęło dziesięć minut, a było 2:0 dla AS Monaco. Znakomitym, prostopadłym podaniem popisał się Slimani, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Ben Yedder, kompletując dublet.

Z czasem przebudzili się goście, którzy w 38. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Wówczas z prawego skrzydła dośrodkował Valere Germain, zaś akcję pewnym strzałem z kilku metrów wykończył Dario Benedetto.

Po chwili Germain do asysty dołożył gola, celnie główkując po dośrodkowaniu Kevina Strootmana. Ostatecznie pierwsza połowa konfrontacji zakończyła się remisem 2:2.

Po zmianie stron przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa. Najpierw w 61. minucie sprzed pola karnego przymierzył Dimitri Payet, zaś po upływie niespełna 300 sekund do siatki trafił Benedetto.

Co prawda Monaco na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry zmniejszyło straty za sprawą Keity Balde, ale na więcej gospodarzy już nie było stać i trzecia przegrana w sezonie stała się faktem.

Aktualnie ekipa z Monako plasuje się na dziewiętnastym - przedostatnim - miejscu w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 2 punktów.