Serie A: dramatyczne zwycięstwa SPAL-u i Atalanty. Arkadiusz Reca zadebiutował, Łukasz Skorupski grał w szalonym meczu

SPAL i Atalanta BC zapewniły sobie zwycięstwo 2:1 w doliczonym czasie. Duże emocje były również w meczu Bologni FC. Na włoskich boiskach zaprezentowali się Arkadiusz Reca, Thiago Cionek i Łukasz Skorupski.

Luis Alberto (w środku) oraz Arkadiusz Reca (z lewej) i Alessandro Murgia (z prawej) PAP/EPA / ALESSIO TARPINI / Na zdjęciu: Luis Alberto (w środku) oraz Arkadiusz Reca (z lewej) i Alessandro Murgia (z prawej)
SPAL wygrał na własnym stadionie z Lazio, choć jako pierwszy stracił gola. Ciro Immobile strzelił na 1:0 z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką Nenada Tomovicia. Rzymianie grali dwoma napastnikami. Immobile towarzyszył Felipe Caicedo, a na dodatek na skrzydle był Manuel Lazzarri, który do Lazio przyniósł się ze SPAL-u. Biancocelesti po objęciu prowadzenia nie prezentowali się dobrze, a ofensywne ustawienie nie przekładało się na sytuacje podbramkowe.

SPAL wyszedł na boisko z dwoma Polakami. Thiago Cionkowi towarzyszył Arkadiusz Reca. Gracz wypożyczony z Atalanty musiał wykorzystać szybkość w pojedynkach z Lazzarrim, ale większość z nich była przegrana. Reca nie prezentował się dobrze, był zagubiony. W 35. minucie po nieodpowiedzialnym wybiciu Recy strzelił Marco Parolo i SPAL miał szczęście. Polak opuścił boisko po godzinie i już bez debiutanta na boisku gospodarze odwrócili wynik. Najpierw wyrównał Andrea Petagna, a w doliczonym czasie na 2:1 trafił Jasmin Kurtić.

Atalanta wybrała się do Genui kilka dni przed historycznym debiutem w Lidze Mistrzów. Jej przeciwnik Genoa CFC zdobyła cztery punkty w dwóch kolejkach otwierających sezon i także w niedzielę była groźna. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali 2:1 po dziwnym meczu. Przez 90 minut padł jeden gol, na dodatek z rzutu karnego, a w doliczonym czasie były dwie bramki. Piłkarzom nie spieszyło się z rozstrzygnięciem pojedynku. Najważniejsze kopnięcie wykonał Duvan Zapata, który w 95. minucie przymierzył zza pola karnego, od poprzeczki, za linię bramkową. Filip Jagiełło obserwował spotkanie z ławki rezerwowych.

Łukasz Skorupski stanął tradycyjnie w bramce Bologna FC, która odwiedziła w tym sezonie już drugiego beniaminka. Drużyna Sinisy Mihajlovicia zmierzyła się z Brescią Calcio. Skorupski wyciągnął piłkę z siatki dwa razy przez nieco ponad kwadrans. Pokonywał go najlepszy strzelec drugiej ligi Alfredo Donnarumma. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole i Brescia prowadziła 3:1. Przez prawie całą drugą część Bologna grała jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Daniele Desseny. Przekuła to w aż trzy gole. Drużyna Skorupskiego wygrała 4:3 szalone spotkanie, które rozpoczęła od falstartu.

Sebastian Walukiewicz był na ławce rezerwowych Cagliari Calcio w meczu z Parmą. Drużyna z Sycylii szukała na północy Italii punktów, których nie wywalczyła w dwóch spotkaniach na swoim stadionie. W 23. minucie konkurent Walukiewicza - Luca Ceppitelli strzelił gola na 1:0, a niewiele później ten sam zawodnik podwoił przewagę Cagliari. Ceppitelli był najskuteczniejszym graczem spotkania, które zakończyło się wynikiem 3:1 dla Cagliari.