Liga Mistrzów. Ansu Fati zapisał się w historii FC Barcelona. Został najmłodszym debiutantem

Ansu Fati po raz kolejny zapisał się w historii FC Barcelona. Nastolatek został najmłodszym piłkarzem, który zagrał w Lidze Mistrzów. Miał dokładnie 16 lat, 10 miesięcy i 17 dni.
Łukasz Witczyk
Ansu Fati przy piłce PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Ansu Fati przy piłce

Rewelacyjny nastolatek ma swoje pięć minut. W tym sezonie rozegrał trzy mecze w La Liga i strzelił w nich dwa gole. O utalentowanym zawodniku mówi cały piłkarski świat. Ansu Fati we wtorek znów zapisał się w historii FC Barcelona. Znalazł się w podstawowym składzie na mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Fati miał dokładnie 16 lat, 10 miesięcy i 17 dni, dzięki czemu został najmłodszym zawodnikiem w historii katalońskiego zespołu, który zagrał w tych prestiżowych rozgrywkach. Jednocześnie jest jednym z najmłodszych, jacy kiedykolwiek zagrali w Lidze Mistrzów.

Fati na boisku spędził 59 minut. W jego miejsce wszedł Lionel Messi. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W innym starciu grupy F Inter Mediolan zremisował ze Slavią Praga 1:1.

Najmłodszym graczem, który wystąpił w meczu najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek był Celestine Babayoro, który w rozegranym 23 listopada 1994 roku meczu pomiędzy Steuą Bukareszt i Anderlechtem (1:1) miał 16 lat, 2 miesiące i 25 dni.