Juliusz Letniowski wreszcie rozegrał pierwszy mecz w Lechu Poznań. Czekał ponad osiem miesięcy

Ponad osiem miesięcy czekał na debiut w Lechu Juliusz Letniowski. Młody pomocnik wreszcie pojawił się na boisku, choć na razie tylko w rezerwach.

Szymon Mierzyński
Juliusz Letniowski Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus / Na zdjęciu: Juliusz Letniowski
W środę 21-latek wystąpił w zaległym spotkaniu 8. kolejki II ligi z Górnikiem Polkowice (0:3), zastępując w 72. minucie Bartosza Bartkowiaka.

To był dla Juliusza Letniowskiego pierwszy mecz od 24 listopada 2018 roku, gdy jeszcze w barwach Bytovii Bytów zagrał w Fortuna I lidze przeciwko Garbarni Kraków (1:1). 11 stycznia piłkarz przeniósł się do "Kolejorza", ale tam przez wiele miesięcy trapiły go problemy z kolanem. Na początku rundy wiosennej ubiegłego sezonu przeszedł artroskopię, później przez jakiś czas się rehabilitował, lecz nie zdołał się pozbyć wszystkich kłopotów.

->Szymon Mierzyński: Lech Poznań znów popadł w przeciętność (komentarz)

Gdy latem Letniowski miał wreszcie popracować na pełnych obrotach, sztab medyczny znów musiał interweniować, bo u zawodnika pojawiły się kolejne dolegliwości. W pierwszej połowie lipca prognozowano trzytygodniowe treningi indywidualne, jednak po upływie tego czasu trener Dariusz Żuraw bezradnie rozkładał ręce. - Letniowski nadal jest w treningu indywidualnym i właściwie tylko tyle mogę powiedzieć. Gdy otrzymamy zielone światło od lekarzy, wówczas wprowadzimy go w trening zespołowy - przekazywał w drugiej połowie sierpnia.

Ostatnio w końcu pojawiło się światełko w tunelu i 21-latek mógł po raz pierwszy ubrać niebieską koszulkę w meczu ligowym. W środowym starciu z Górnikiem Polkowice spędził na boisku niespełna 20 minut. Niewykluczone, że wystąpi również w sobotę, gdy rezerwy podejmą Widzew Łódź. Po przetarciu w drugim zespole, być może Letniowski doczeka się w niedługim czasie właściwego debiutu w "Kolejorzu" i zagra w PKO Ekstraklasie.

->Fortuna I liga: Warta Poznań wygrała efektownie i prowadzi w tabeli. Stal Mielec i Miedź Legnica nadal "bez rytmu"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Juliusz Letniowski zadebiutuje jesienią w pierwszym zespole Lecha?