Mateusz Klich zmarnował rzut karny. Zobacz reakcję angielskich dziennikarzy

Reprezentant Polski mógł zostać bohaterem spotkania Leeds United - Derby County. Przy stanie 1:0 dla swojego zespołu Mateusz Klich podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i... Strzelił zbyt nonszalancko. A w doliczonym czasie gry goście wyrównali.

Marek Bobakowski
Piłkarze Leeds United stanęli przed szansą na szóste zwycięstwo w obecnym sezonie The Championship (druga w hierarchii liga angielska). Zespół Mateusza Klicha prowadził od 20. minuty 1:0, a w 70. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł reprezentant Polski. Mógł zostać bohaterem i przypieczętować cenną wygraną. Mógł...

Polski pomocnik podszedł do piłki i jak napisał w relacji pomeczowej Maciej Siemiątkowski (więcej przeczytaj TUTAJ >>): "wybornej szansy nie wykorzystał Klich. Polak zdecydował się na płaski strzał, który przeleciał obok słupka".

Jak na wpadkę Klicha zareagowali brytyjscy dziennikarze? "The Guardian" dość ostro potraktował polskiego pomocnika. Nie owijał w bawełnę, zwrócił uwagę na "nonszalancję" Polaka. "Klich podszedł do piłki zbyt nonszalancko" - można przeczytać. "Na dodatek nie trafił w ogóle w światło bramki".

Oto reakcja Mateusza Klicha na pudło z rzutu karnego w meczu z Derby. Oto reakcja Mateusza Klicha na pudło z rzutu karnego w meczu z Derby.
 Na dodatek w tytule dziennikarze "wypunktowali" Klicha. Powiązali wywalczenie remisu przez gości, właśnie z pomyłką polskiego pomocnika.

Dziennikarze "LeedsLive" z kolei docenili grę Polaka. Uznali, że w perspektywie całego meczu zasłużył na notę "7". Tylko dwóch kolegów Klicha otrzymało wyższą ocenę - ósemkę. "Prawdopodobnie najlepszy zawodnik Leeds, kiedy zespół kontratakował" - można przeczytać w "LeedsLive". "Wyglądał o wiele lepiej i był bardziej skuteczny, gdy jego zespół przechodził z obrony do ataku".

Wedle serwisu SofaScore Polak zasłużył na notę 6.7. Miał aż 83 proc. celnych podań. Zobacz.
W zespole Derby grał inny reprezentant Polski - Krystian Bielik. Polak rozegrał 61 minut. Został zmieniony przez Jamie'ego Patersona.
Czy Mateusz Klich z Leeds United awansuje w tym sezonie do angielskiej ekstraklasy?