Serie A: przebojowe US Sassuolo. Arkadiusz Reca szybko wrócił na ławkę rezerwowych

US Sassuolo jako pierwsze dobiło do granicy 10 strzelonych goli w sezonie. Neroverdi pokonali 3:0 SPAL. W pokonanym zespole grał Thiago Cionek, a Arkadiusz Reca był rezerwowym.

piłkarze US Sassuolo Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: piłkarze US Sassuolo
Najsilniejszą bronią US Sassuolo na początku sezonu jest Domenico Berardi. W trzech kolejkach zdobył pięć goli i ma za sobą w klasyfikacji strzelców całą plejadę gwiazd ligi.

Berardi ze swoimi świetnymi liczbami odwracał uwagę od Francesco Caputo, a to po pierwsze piłkarz, który zakończył poprzedni sezon z 16 golami i trzema asystami na koncie, a po drugie ma patent na SPAL. W 26. minucie były napastnik Empoli strzelił na 1:0, kończąc uderzeniem z bliska zespołową akcję Sassuolo. Obrona z Thiago Cionkiem została sprawnie rozbrojona, a Caputo trafił w trzecim meczu z zespołem z Ferrary z rzędu. Nie był to koniec. W czasie doliczonym do pierwszej połowy snajper Neroverdich huknął na 2:0 po asyście Berardego i gospodarze schodzili do szatni z bardzo dobrym wynikiem.

W 47. minucie kolejna asysta Berardego, który ma już siedem punktów w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Strzał na 3:0 oddał z bliska Alfred Duncan i było pewne, że w regionie Reggio Emilia będzie rządzić Sassuolo. Od tego momentu podopieczni Roberto De Zerbego byli najbardziej bramkostrzelnym zespołem Serie A. Wynik przebojowego zespołu to 1:2, 4:1, 2:4 i 3:0.

Mecz zakończył się po 10 doliczonych minutach, choć od dawna było wiadomo, która drużyna zgarnie komplet punktów. Powodem były skandalicznie długie analizy z wykorzystaniem VAR.

Cionek gra od początku do końca we wszystkich meczach SPAL-u. Po klęsce 0:3 nie można wystawić pozytywnej noty ani reprezentantowi Polski, ani żadnemu graczowi odpowiadającemu za obronę. Arkadiusz Reca po jednym kiepskim występie w podstawowym składzie wrócił na ławkę rezerwowych. Nie wszedł na boisko nawet w obliczu kontuzji skrzydłowego Marco D'Alessandro.

US Sassuolo - SPAL 3:0 (2:0)
1:0 - Francesco Caputo 26'
2:0 - Francesco Caputo 45'
3:0 - Alfred Duncan 47'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Vlad Chiriches, Gianmarco Ferrari, Federico Peluso - Alfred Duncan, Pedro Obiang, Hamed Junior Traore (63' Francesco Magnanelli) - Domenico Berardi, Francesco Caputo (72' Manuel Locatelli), Gregoire Defrel (79' Jeremie Boga)

SPAL: Etrit Berisha - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Nenad Tomović (76' Felipe) - Gabriel Strefezza, Jasmin Kurtić, Alessandro Murgia, Simone Missiroli, Marco D'Alessandro (25' Jacopo Sala) - Federico Di Francesco (65' Sergio Floccari), Andrea Petagna

Żółte kartki: Traore, Ferrari, Peluso (Sassuolo) oraz Tomović, Kurtić (SPAL)

Sędzia: Maurizio Mariani