Premier Liga: Grzegorz Krychowiak znów się pokazał. Świetna asysta Polaka i wygrana Lokomotiwu Moskwa (wideo)

Grzegorz Krychowiak zachował się jak klasyczny skrzydłowy i świetnie dośrodkował piłkę w pole karne w meczu Orenburg - Lokomotiw Moskwa (2:3). Zobacz asystę reprezentanta Polski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu Lokomotiwu Moskwa w lidze rosyjskiej Instagram / instagram.com/premierliga/ / Asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu Lokomotiwu Moskwa w lidze rosyjskiej
W meczu 10. kolejki Premier Ligi Grzegorz Krychowiak zapisał na swoim koncie asystę przy golu Dmitrija Barinowa. Już w 10. minucie spotkania FK Orenburg - Lokomotiw Moskwa Polak dostał podanie na prawe skrzydło, popatrzył w pole karne i świetnie zacentrował wprost na głowę niepilnowanego kolegi z drużyny.

Barinow zdobył bramkę na 1:0 dla gości. Ostatecznie w niedzielne popołudnie wicemistrzowie Rosji wygrali 3:2. Krychowiak grał do 68. minuty, gdy został zmieniony przez Aleksandra Kolomejtsowa. Drugi z naszych reprezentantów, Maciej Rybus, całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Asysta Krychowiaka:

Dla Krychowiaka to druga asysta w tym sezonie. Wcześniej zanotował skuteczne ostatnie podanie w wygranym meczu z Zenitem St. Petersburg o Superpuchar Rosji. Ponadto polski pomocnik strzelił 4 gole, dzięki czemu już w połowie września wyrównał swoje najlepsze osiągnięcia z czasów gry w Rennes i Sevilli (więcej TUTAJ).

Lokomotiw po 10 kolejkach jest na 4. miejscu w tabeli, ale traci tylko 3 punkty do lidera - Zenitu. Krychowiak zagrał dotychczas we wszystkich meczach moskwian - zawsze wychodził w podstawowej jedenastce.

Czy Grzegorz Krychowiak pozostanie w kolejnym sezonie piłkarzem Lokomotiwu?