Liga Mistrzów. Bayer Leverkusen - Lokomotiw Moskwa: zwycięstwo wicemistrza Rosji. Gol Grzegorza Krychowiaka

Lokomotiw Moskwa pokonał w Leverkusen Bayer 2:1. W zespole gości cały mecz rozegrali Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Pomocnik w 16. minucie zdobył gola dla wicemistrzów Rosji.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Krychowiak i Joao Mario PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGE / Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Krychowiak i Joao Mario
Świetnie w fazę grupową Ligi Mistrzów wszedł wicemistrz Rosji. Lokomotiw, którego barw bronią Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, pokonał w Leverkusen miejscowy Bayer. Obaj Polacy wyszli w podstawowym składzie swojego zespołu.

Już w 16. minucie pokazał się Krychowiak. Nasz reprezentant otrzymał prostopadłe podanie od Joao Mario i znalazł się w sytuacji sam na sam z Lukasem Hradeckym. Pomocnik uderzył obok wybiegającego bramkarza, piłka tuż przy słupku wpadła do bramki. Trzy minuty później mógł paść drugi gol dla Rosjan. Strzał Rifata Żemaletdinowa minął bramkę.

Zmarnowana okazja szybko zemściła się na gościach. W 25. minucie po dograniu z prawej strony uderzał z pola karnego Charles Aranguiz. Tor lotu futbolówki niefortunnie zmienił Benedikt Hoewedes, bramkarz nie był w stanie odbić strzału.

Dwanaście minut później Lokomotiw ponownie prowadził. Tragicznie zachował się między słupkami Hradecky, który zagrał wprost pod nogi Dmitri Barinowa, a ten natychmiast uderzył z ok. 25 metrów do pustej bramki.

Pięć minut po przerwie ponownie powinien być remis. Do dośrodkowania doszedł Kai Havertz, strzał głową o centymetry minął bramkę zespołu z Moskwy. Bayer szukał wyrównującego trafienia. Jednak Niemcom brakowało zdecydowania w polu karnym Rosjan. W 62. minucie kolejną szansę zmarnował Havertz, który uderzając głową z dobrej pozycji trafił w rywala.

Gracze Lokomotiwu nie kwapili się do ataku, sporo uwagi poświęcając obronie skromnego prowadzenia. Goście sporo szczęścia mieli w 72. minucie. Kolejny raz na bramkę uderzał Havertz, jednak ponownie zabrakło mu precyzji. Dziesięć minut przed końcem do wyrównania powinien doprowadzić Kevin Volland. Uderzenie zdołał obronić Guilherme. Piłkę meczową miał na dwie minuty przed końcem Nadiem Amiri, kapitalnie w bramce zachował Guilherme.

Bayer do końca szukał trafienia na 2:2, ale Lokomotiw skutecznie odpierał ataki gospodarzy.

Bayer 04 Leverkusen - Lokomotiw Moskwa 1:2 (1:2)
0:1 - Krychowiak 16'
1:1 - Hoewedes (sam.) 25'
1:2 - Barinow 37'

Bayer: Lukas Hradecky - Lars Bender, Jonathan Tah, Sven Bender, Wendell - Charles Aranguiz, Julian Baumgartlinger (71' Nadiem Amiri) - Karim Bellarabi, Kai Havertz, Leon Bailey (46' Lucas Alario) - Kevin Volland.

Lokomotiw: Guilherme - Władysław Ignatew, Vedran Corluka, Benedikt Hoewedes, Maciej Rybus - Rifat Żemaletdinow, Dmitri Barinow, Murilo, Grzegorz Krychowiak, Joao Mario (90+3' Bryan Idowu) - Fedor Smołow.

Żółte kartki: Aranguiz (Bayer) oraz Barinow (Lokomotiw).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Polska).

Lokomotiw Moskwa dostanie się do fazy pucharowej?