Premier Liga: pierwsza w sezonie asysta Sebastiana Szymańskiego i niespodziewana porażka Dinama Moskwa (wideo)

Sebastian Szymański zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu Dinama Moskwa, a jego drużyna przegrała przed własną publicznością z PFK Soczi 2:3 w meczu 10. kolejki Premier Ligi. Reprezentant Polski rozegrał całe zawody.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej)
Dinamo po słabym początku sezonu w ostatnim czasie zaczęło się rozegrać i przed niedzielną potyczką nie przegrało w trzech starciach z rzędu (2 remisy, 1 zwycięstwo). Zespół z Moskwy był faworytem konfrontacji z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli ekipą z Soczi.

Od początku rywalizacji lepiej prezentowali się gospodarze, ale to przyjezdni otworzyli wynik batalii. W 31. minucie przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Anton Zabolotnij.

Moskiewska ekipa odpowiedziała dopiero po przerwie w 50. minucie. Wówczas Szymański zagrał płaskie podanie z lewej strony, a Sly płaskim strzałem pokonał Sosłana Dżanajewa.

Akcja bramkowa Dinama Moskwa, w której asystę zaliczył Sebastian Szymański:

Nie minęło trzynaście minut i było 2:1 dla Dinama Moskwa, zaś dublet skompletował Sly. Po chwili do wyrównania doprowadził Miha Mevlja.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, zwycięską bramkę dla PFK Soczi w doliczonym czasie gry zdobył Alexander Karapetian.

W niedzielę więcej powodów do zadowolenia niż Sebastian Szymański mieli Grzegorz Krychowiak i Rafał Augustyniak. Ten pierwszy zaliczył asystę w wygranym przez Lokomotiw Moskwa meczu z FK Orenburg (3:2). Natomiast ten drugi strzelił gola dla Urału Jekaterynburg w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Arsienałem Tuła. Polak trafił do siatki po dośrodkowaniu Othmana El Kabira z rzutu rożnego. Maciej Rybus i Michał Kucharczyk byli tego dnia rezerwowymi.

2:3 - Alexander Karapetian 90+1'

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) rozegrał cały mecz.

***

FK Orenburg - Lokomotiw Moskwa 2:3 (0:1)
0:1 - Dmitrij Barinow 10'
0:2 - Fiodor Smołow 48' (k.)
1:2 - Filip Rogić 69'
1:3 - Eder 88'
2:3 - Artem Kuliszew 90+3'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz i zaliczył asystę.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Arsienał Tuła - Urał Jekaterynburg 1:1 (1:0)
1:0 - Robert Bauer 25'
1:1 - Rafał Augustyniak 48'

*Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) rozegrał cały mecz.
*Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg) grał od 83. minuty.

*Othman El Kabir (Urał Jekaterynburg) w 76. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

-> Liga Mistrzów: Grzegorz Krychowiak pobił swój strzelecki rekord. "Największa gwiazda ligi!"

Czy Dinamo Moskwa zakończy sezon 2019/2020 w czołowej "8" Premie Ligi?