Premier Liga: Krychowiak piłkarzem meczu. "Chciałbym oddać tę nagrodę ojcu za to, co dla mnie robi"

Grzegorz Krychowiak został wybrany najlepszym graczem meczu Orenburg - Lokomotiw Moskwa (2:3). Polski pomocnik zaliczył asystę przy trafieniu Dmitrija Barinowa. - Chciałbym oddać tę nagrodę ojcu za to, co dla mnie robi - powiedział.

Mateusz Kozanecki
Grzegorz Krychowiak PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W 10. minucie spotkania Grzegorz Krychowiak popisał się świetną centrą w pole karne. Podanie wykorzystał Dmitrij Barinow, otwierając wynik meczu na 1:0 dla Lokomotiwu Moskwa.

Na pół godziny przed końcem polski pomocnik musiał opuścić boisko. Po jednym ze starć z rywalem, upadł na murawę i nie był w stanie kontynuować gry. Krychowiak od razu udał się do szatni, gdzie zajęli się nim lekarze. Na tę chwilę nie wiadomo, czy 29-latek będzie potrzebował przerwy w grze.

Mimo jego nieobecności Lokomotiw utrzymał prowadzenie i zwyciężył 3:2. Krychowiak został z kolei wybrany piłkarzem meczu.

- Nagroda dla najlepszego gracza jest dla mnie ważna, ale nie jest to tylko moja nagroda, cały zespół na nią zasłużył. Ogólnie rzecz biorąc oddałbym tę nagrodę mojemu ojcu za wszystko, co dla mnie robi - powiedział Grzegorz Krychowiak w rozmowie z fclm.ru.

Lokomotiw Moskwa zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli. Zespół Krychowiaka może jeszcze wyprzedzić CSKA Moskwa, które w niedzielę zagra z Kubaniem Krasnodar. Prowadzi Zenit Sankt Petersburg z trzema punktami przewagi nad Lokomotiwem.