Bundesliga. Podział punktów w Wolfsburgu

W meczu zamykającym 5. kolejkę Bundesligi VfL Wolfsburg zremisował 1:1 z TSG 1899 Hoffenheim. Podział punktów bardziej mógł satysfakcjonować gospodarzy.

Łukasz Witczyk
Lukas Nmecha i Christoph Baumgartner PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Lukas Nmecha i Christoph Baumgartner
Mecz świetnie rozpoczął się dla przyjezdnych. Już w 6. minucie TSG 1899 Hoffenheim objęło prowadzenie. Przed polem karnym Pavel Kaderabek wyłożył piłkę do Sebastiana Rudego, a ten huknął bez zastanowienia. Uczynił to na tyle mocno i precyzyjnie, że bramkarz VfL Wolfsburg nie miał najmniejszych szans na interwencję. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Wout Weghorst sprytnie dograł do Admira Mehmediego, a gdy defensywa Hoffenheim spodziewała się z jego strony kolejnego podania, ten uderzył z ostrego kąta i kompletnie zaskoczył rywali. Więcej goli w Wolfsburgu już nie padło.

Remisowy rezultat bardziej może cieszyć gospodarzy. Po przerwie przyjezdni mieli kilka okazji do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale brakowało im skuteczności.

VfL Wolfsburg - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1) 0:1 - Sebastian Rudy 6' 1:1 - Admir Mehmedi 36'