MLS. Piętnasty gol Kacpra Przybyłki. Polak dał zwycięstwo Philadelphia Union

Kacper Przybyłko nadal imponuje formą w rozgrywkach MLS. Polski napastnik strzelił piętnastego gola w tym sezonie i dał zwycięstwo Philadelphia Union w starciu przeciwko San Jose Earthquakes (2:1).

Łukasz Witczyk
Kacper Przybyłko Getty Images / Icon Sportswire/Kyle Ross / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Polski napastnik jest w tym sezonie liderem Philadelphia Union. To właśnie on zapewnił drużynie kolejne zwycięstwo w MLS. Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze San Jose Earthquakes, którzy w 35. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Jacksona Yueilla. Gospodarze nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu.

W 70. minucie do wyrównania doprowadził Alejandro Bedoya, a po chwili szalę zwycięstwa na stronę Philadelphia Union przechylił Kacper Przybyłko. Polak wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła Jamiro Monteiro i z kilku metrów strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Dla Przybyłki było to piętnaste w tym sezonie trafienie w ligowych rozgrywkach. Polak rozegrał 25 spotkań. Jest w czołówce najlepszych strzelców MLS.

Philadelphia Union to jedna z rewelacji rozgrywek MLS. Zespół ten zajmuje drugie miejsce w konferencji wschodniej, której przewodzi New York City. Z kolei Los Angeles FC to lider zachodniej konferencji ligi.

San Jose Earthquakes - Philadelphia Union 1:2 (1:0)
1:0 - Jackson Yueill 35'
1:1 - Alejandro Bedoya 70'
1:2 - Kacper Przybyłko 76'