La Liga. Atletico - Real. Sergio Ramos katem odwiecznego rywala (wideo)

Na ten mecz z niecierpliwością czeka cała Europa. W derbach Madrytu specjalistą od strzelania bramek jest Sergio Ramosa, który pogrążył odwiecznego rywala miedzy innymi w finale Ligi Mistrzów.

Jakub Artych
Sergio Ramos Getty Images / Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Sergio Ramos
24 maja 2014. Atletico Madryt było o krok od zwycięstwa w finale Ligi Mistrzów w Lizbonie. Jeszcze do 93 minuty podopieczni Diego Simeone prowadzili z Realem 1:0. Brakowało im kilkudziesięciu sekund, aby spełnić swoje największe marzenia.

Plany "Rojiblancos" pokrzyżował Sergio Ramos, który doprowadził kibiców Realu Madryt do euforii. Po rzucie rożnym najwyżej doskoczył do piłki i strzałem głową doprowadził do dogrywki. To był bolesny cios dla Atletico, które nie zdołało się już podnieść. W dodatkowym czasie gry zdecydowanie lepszy był Real, który ostatecznie wygrał 4:1.

W sobotę oba zespoły zmierzą się w ramach 7. kolejki La Ligi. Siedmiu piłkarzy z obecnej kadry Realu zdobywało w przeszłości gole w derbach Madrytu. Najskuteczniejszy jest wspomniany Ramos, który sześciokrotnie strzelał do bramki odwiecznego rywala. Trzy gole ma Karim Benzema, a po dwa Marcelo i Gareth Bale.

- Real Madryt ma drużynę złożoną ze świetnych piłkarzy. W ostatnich latach niewiele zmieniali w składzie i ci sami zawodnicy trzymają ekipę. Obecnie ten kręgosłup to Casemiro, Ramos i Benzema - mówi przed meczem trener Diego Simeone. Początek derbów na Wanda Metropolitano o godz. 21:00.

Czy Sergio Ramos ponownie strzeli bramkę Atletico?