Liga Mistrzów. Galatasaray - PSG. Kolejna wygrana paryżan

PSG z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Francji odnieśli drugą wygraną w drugim meczu LM 1:0 pokonując w Stambule Galatasaray.

Michał Piegza
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Po wysokiej wygranej nad Realem piłkarze PSG mieli nadzieję na kolejne trzy punkty i pewne prowadzenie w swojej grupie na kolejkę przed półmetkiem zmagań.

Galatasaray liczył na niespodziankę. Turcy w 1. połowie mieli nadzieję na co najmniej punkt. W premierowej odsłonie gospodarze mieli jednak sporo szczęścia. Mistrzowie Francji prowadzić mogli już po pierwszej akcji. Strzał Angela Di Marii poszybował wprost w bramkarza. Dziewięć minut później kolejny raz uderzał Argentyńczyk. Tym razem Fernando Muslera musiał wykazać się dużym kunsztem. Po kolejnych czterech minut bramkarza gospodarzy bez powodzenia starał się zaskoczyć Pablo Sarabia.  Galatasaray miał jedną okazję. W 18. minucie strzelał Jean Michael Seri, Keylor Navas błędu nie popełnił.

Po emocjonującym początku, w kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Ciekawiej zrobiło się po zmianie stron. Decydująca dla losów gry okazała się 52. minuta. Wówczas w pole karne z piłką wpadł Sarabia, który wyłożył futbolówkę Mauro Icardiemu. Napastnik z bliska zdobył gola, jak się później okazało, na wagę wygranej.

Prowadząc paryżanie nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Turcy jedynie trzy minuty po stracie gola poważniej zagrozili PSG. Strzał Radamela Falcao w ostatnim momencie zablokował Thomas Meunier.

To goście bliżej byli podwyższenia wyniku. Paryżanie w końcówce mogli trafić m.in. za sprawą Kyliana Mbappe Lottina. Ostatecznie Francuzi zwyciężyli w najskromniejszych z możliwych rozmiarach i z kompletem punktów prowadzą w grupie.

Galatasaray Stambuł - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Mauro Icardi 52'

Galatasaray: Fernando Muslera - Mariano Ferreira, Christian Luyindama Nekadio, Marcao, Yuto Nagatomo (77' Omer Bayram) - Ryan Donk - Younes Belhanda (62' Sofiane Feghouli), Steven N'Zonzi, Jean Michael Seri, Ryan Babel (64' Florin Andone) - Radamel Falcao.

PSG: Keylor Navas - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Idrissa Gueye, Marquinhos, Marco Verratti - Pablo Sarabia (71' Eric-Maxim Choupo-Moting), Mauro Icardi (61' Kylian Mbappe Lottin), Angel Di Maria (83' Ander Herrera).

Żółte kartki: Marcao (Galatasaray) oraz Icardi, di Maria, Herrera (PSG).

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).

PSG dojdzie co najmniej do półfinału Ligi Mistrzów?