Liga Mistrzów: Atalanta - Szachtar. Zmarnowany karny, trzy gole i decydujący cios Ukraińców

Szachtar Donieck z pierwszym zwycięstwem w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Luisa Castro rzutem na taśmę pokonała na San Siro Atalantę Bergamo 2:1. Decydujący gol padł w doliczonym czasie.

Szymon Mierzyński
Junior Moraes PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: Junior Moraes
Oba zespoły przegrały w 1. kolejce (Ukraińcy 0:3 z Manchesterem City, a Włosi aż 0:4 z Dinamem Zagrzeb), więc aby myśleć realnie o awansie, we wtorek musiały zapunktować.

Lepiej zaczęli gospodarze i już w 16. minucie mogli prowadzić. Serhij Krywcow podciął w polu karnym Josipa Ilicicia i sędzia Tobias Stieler podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł Andrij Piatow i świetnie zatrzymał ten strzał.

Zmarnowany rzut karny nie podłamał jednak Atalanty i po kolejnych dwunastu minutach było już 1:0. Tym razem Piatow popełnił błąd, minął się z piłką po ostrej centrze Hansa Hateboera i głową do siatki trafił Duvan Zapata.

Końcówka pierwszej połowy należała do Szachtara, który zdołał odrobić straty. Wyrównanie padło po znakomitym prostopadłym podaniu Alana Patricka. Ruszył do niego Junior Moraes, który minął wychodzącego z bramki Pierluigiego Golliniego i dopełnił formalności z ostrego kąta.

->Liga Mistrzów: Liverpool - Red Bull. Obrońca trofeum bez podstawowego defensora

Niewiele brakowało, a w przerwie Atalanta nie miałaby w garści nawet remisu, bo Marlos  uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W drugiej części emocji było nieco mniej, lecz końcówka nie zawiodła. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Ukraińców, którzy rzutem na taśmę zapewnili sobie zwycięstwo. To była zabójcza kontra, a sfinalizował ją strzałem z kilku metrów rezerwowy Manor Solomon.

Szachtar ma teraz trzy punkty, zaś Atalanta po dwóch kolejkach pozostaje z zerowym dorobkiem.

->Fatalne wiadomości dla Łukasza Fabiańskiego. Przerwa w grze może nawet przekroczyć dwa miesiące

Atalanta Bergamo - Szachtar Donieck 1:2 (1:1)
1:0 - Duvan Zapata 28'
1:1 - Junior Moraes 41'
1:2 - Manor Solomon 90+5'

W 16. minucie Josip Ilicić (Atalanta Bergamo) nie wykorzystał rzutu karnego (Andrij Piatow obronił).