Liga Mistrzów: FC Barcelona - Inter Mediolan. Arturo Vidal cichym bohaterem mistrza Hiszpanii

Gole Luisa Suareza bezpośrednio zdecydowały o wygranej Barcelony nad Interem Mediolan 2:1 w LM. Jednak mistrz Hiszpanii miał w środę jeszcze jednego bohatera. To zmiennik, Arturo Vidal.
Maciej Siemiątkowski
Arturo Vidal Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Arturo Vidal

- Arturo Vidal był bardzo dobry. Miał pazur. Był kluczowy dla reakcji całego zespołu - chwalił pomocnika kolega z obrony, Nelson Semedo, cytowany przez kataloński "Sport".

W środowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała Inter Mediolan 2:1. Obie bramki dla mistrza Hiszpanii zdobył Luis Suarez.

Pierwszego gola Urugwajczyk strzelił w 58. minucie, chwilę po tym jak na boisko wszedł Vidal. Według piłkarzy Barcelony, to Chilijczyk był cichym bohaterem rywalizacji z mediolańczykami. Odmienił mentalność zespołu, który w końcu zaczął odrabiać straty.

Vidal zagrał jedynie 37 minut. W tym czasie zdążył asystować przy pierwszym trafieniu i stworzyć kolegom dwie kolejne szanse na gola.

- Arturo pomógł nam utrzymać wyższy pressing na rywali. Właśnie tego potrzebował zespół - przyznał pomocnik Barcelony, Arthur Melo. - Zaczęliśmy mecz, zapominając o tym, jak wywierać presję. W przerwie mieliśmy rozmowę z trenerem, poprawiliśmy błędy i w drugiej połowie zagraliśmy lepiej - dodał Brazylijczyk.

Kliknij tutaj i oglądaj Ligę Mistrzów na żywo za darmo! Inter Mediolan vs Borussia Dortmund w środę od godz. 21:00