Liga Mistrzów: Liverpool FC - Red Bull Salzburg. Juergen Klopp: To była ważna lekcja

Liverpool z problemami pokonał RB Salzburg 4:3. - To była dla nas bardzo ważna lekcja - przyznał po spotkaniu trener "The Reds", Juergen Klopp.

Maciej Siemiątkowski
Juergen Klopp Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Juergen Klopp
To był szalony wieczór w Liverpoolu. Drużyna Juergena Kloppa do 36. minuty zdążyła strzelić trzy gole i wydawało się, że zwycięstwo ma w kieszeni. Do przerwy Red Bull Salzburg zdobył bramkę kontaktową, a po godzinie gry był już remis 3:3.

O zwycięstwie Liverpoolu przesądziło dopiero trafienie Mohameda Salaha w 69. minucie.

- To była dla nas bardzo ważna lekcja - przyznał po ostatnim gwizdku Klopp cytowany przez "Sky Sports". - Lepiej, że nauczyłem się jej w trakcie meczu niż po. Gdybyśmy przegrali 3:4, byłaby to ta sama lekcja.

Niemiec potrafił dostrzec pozytywy. - W ciągu pierwszych 30 minut zagraliśmy jedną z naszych najlepszych piłek do tej pory. A graliśmy przeciwko bardzo dobrze zorganizowanej drużynie z wyraźną tożsamością - analizował.

Liverpool z trzema punktami jest na trzecim miejscu grupy E Ligi Mistrzów. "The Reds" są pod RB Salzburg, który ma lepszy bilans bramkowy. Liderem z czterema punktami na koncie jest Napoli.