Liga Europy. Lei Wu pierwszym Chińczykiem z golem w europejskich pucharach

27-letni Lei Wu zdobył gola w meczu Ligi Europy CSKA Moskwa - Espanyol Barcelona (wynik 0:2). To historyczny moment dla chińskiego futbolu.

Piotr Bobakowski
Lei Wu Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Lei Wu
Napastnik Lei Wu z Espanyolu Barcelona został pierwszym chińskim piłkarzem, który strzelił gola w europejskich rozgrywkach klubowych. 27-letni Chińczyk w 64. minucie otworzył wynik czwartkowego meczu Ligi Europy z CSKA Moskwa. Espanyol zwyciężył na VEB Arenie w Moskwie (wynik 2:0).

Jak podkreślają zagraniczne media, Lei Wu zdobył wprawdzie bramkę w meczu Espanyolu z FC Lucern w kwalifikacjach do LE 2019/20, ale gol z Moskwy ma wymiar historyczny, ponieważ został zdobyty w fazie grupowej Ligi Europy.

Napastnik z Chin jest też pierwszym zawodnikiem z Państwa Środka, który ma na koncie bramkę w hiszpańskiej La Liga. 27-latek w ubiegłym sezonie (w marcu 2019) strzelił gola Realowi Valladolid w wygranym przez zespół z Barcelony meczu (wynik 3:1).

ZOBACZ: Nalot chińskich dziennikarzy na derby Barcelony >>

ZOBACZ: Espanyol Barcelona jak Lechia Gdańsk. Dzięki Wu Lei Katalończycy chcą podbić Chiny >>

Lei Wu występuje w katalońskim zespole od sezonu 2018/19. Chińczyk w tym sezonie rozegrał sześć meczów w lidze i osiem w europejskich pucharach.