Ligue 1: starcie na szczycie dla Paris Saint-Germain

Bez niespodzianki w starciu mistrza i lidera Ligue 1, Paris Saint-Germain, z zajmującym drugie miejsce w tabeli Angers SCO. Paryżanie zwyciężyli 4:0 i powiększyli swoją przewagę nad wiceliderem do pięciu punktów.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Podopieczni Thomasa Tuchela, co oczywiste, byli zdecydowanymi faworytami sobotniego spotkania z Angers. Jednak goście chcieli pokusić się o niespodziankę w Paryżu, którą niedawno sprawiła ekipa Stade de Reims (wygrała z PSG 2:0). Ta sztuka się przyjezdnym ostatecznie nie udała.

Paryżanie od początku rywalizacji chcieli narzucić swój styl gry i zrealizowali swój cel. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką i w 13. minucie konfrontacji wyszli na prowadzenie. Wówczas Pablo Sarabia po podaniu od Andera Herrery zszedł na lewą nogę i uderzył z około 14 metrów płasko nie do obrony.

Po strzelonym golu paryska ekipa nie zamierzała zwalniać tempa i wciąż nacierała na bramkę rywala. PSG dopięło swego w 37. minucie, kiedy to z kilku metrów pod poprzeczkę huknął Mauro Icardi, a asystował mu Sarabia.

Kolejne trafienia dla Paris Saint-Germain padły już po przerwie. Najpierw gola z bliskiej odległości strzelił Idrissa Gueye, zaś rezultat meczu w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Neymar.