Bundesliga. Załamany Javi Martinez. Emocjonalne zdjęcia z ławki Bayernu

Przed meczem Bayernu z Hoffenheim internet obiegły zdjęcia załamanego Javiego Maritineza, którego na ławce stara się pocieszyć asystent trenera. Niemcy spekulują, że powodem całej sytuacji było kolejne pominięcie zawodnika przez Kovaca.

Bartłomiej Bukowski
Javi Martinez Getty Images / A. Beier / Na zdjęciu: Javi Martinez
Javi Martinez zdecydowanie nie może być zadowolony ze swojej roli w Bayernie Monachium w bieżącym sezonie. Hiszpan, który jeszcze w poprzedniej kampanii wielokrotnie rozgrywał spotkania od 1. do ostatniej minuty, teraz stał się zaledwie zmiennikiem i to raczej nie tym najbardziej kluczowym. Na 11 możliwych spotkań wystąpił zaledwie w 5, z czego we wszystkich wchodził z ławki. W sumie 31-latek uzbierał dotychczas zaledwie 131 minut.

Ta sytuacja najprawdopodobniej mocno odbija się na samym zawodniku. Przed ostatnim meczem ligowym z Hoffenheim (Bayern przegrał 1:2) internet obiegły zdjęcia, jak wyraźnie załamanego piłkarza na ławce próbuje pocieszać Hansi Flick, czyli asystent Niko Kovaca.

Po spotkaniu o całą sytuację zapytany został dyrektor klubu - Hasan Salihamidzić: - Tak, myślę, że było to spowodowane wyłącznie sportową rywalizacją. Nie wiem co jeszcze mogłoby to być. Oczywiście to frustrujące dla Javiego, że nie gra. Ale trener zdecydował się na tę formację i zawodnicy muszą to zaakceptować.  Przed nami wiele meczów i Javi na pewno dostanie swoją szansę - powiedział Bośniak dziennikarzowi "Abendzeitung". Sam Martinez natomiast nie chciał komentować całej sprawy.

Czy Javi Martinez powinien zimą spróbować zmienić klub?