Kamil Wilczek strzelił dwa gole w derbach. Polak prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi duńskiej

Kamil Wilczek przypomina się Jerzemu Brzęczkowi. Przed przerwą na zgrupowania reprezentacji Polak strzelił dwa gole dla duńskiego Broendby.

Maciej Siemiątkowski
Na zdjęciu (w żółtej koszulce): Kamil Wilczek Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu (w żółtej koszulce): Kamil Wilczek
To była dobra niedziela dla Kamila Wilczka. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki, a jego Broendby IF wygrało 3:1 w derbach Kopenhagi z FC Kopenhaga. 31-latek najpierw w 23. minucie wykorzystał podanie kolegi i trafił z prawej strony pola karnego. Z kolei na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry efektownie uderzył z woleja po akcji rozegranej z rzutu wolnego.

Po dwóch porażkach z rzędu Broendby wróciło na zwycięski szlak. Zespół Wilczka po 12 kolejkach jest szósty w tabeli.

W obecnym sezonie duńskiej Superligi Polak strzelił już dziesięć goli i jest najlepszym strzelcem rozgrywek. Ma o trzy trafienia więcej od drugiego w klasyfikacji Ronniego Schwartza z Silkeborg.

Dla Broendby Wilczek strzela od 2016 roku. Dotąd w reprezentacji Polski zagrał trzy razy. Ostatni raz został powołany w listopadzie 2017 roku.