Serie A. Inter - Juventus. Wojciech Szczęsny skomentował zwycięstwo mistrzów Włoch

W hicie Serie A Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Interem Mediolan 2:1. Spora w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego, który po meczu krótko skomentował ważne zwycięstwo mistrzów Włoch.

Dawid Borek
Dawid Borek
Wojciech Szczęsny Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Hitowa konfrontacja w Serie A nie zawiodła swoim poziomem. Podobnie zresztą jak Wojciech Szczęsny, który dołożył dużą cegiełkę do wygranej Juventusu Turyn na terenie Interu Mediolan.

Polski bramkarz w niedzielny wieczór tylko raz musiał wyciągać piłkę z siatki. W 18. minucie uczynił to po bramce Lautaro Martineza, który pokonał golkipera mistrzów Włoch i reprezentacji Polski strzałem z rzutu karnego.

W pozostałych ważnych momentach Wojciech Szczęsny skutecznie bronił uderzeń rywali, za co został doceniony przez włoskie media. Ich zdaniem reprezentant naszego kraju był jednym z lepszych zawodników na boisku (więcej TUTAJ).

Sam Szczęsny skromnie skomentował zwycięstwo Juventusu w hicie Serie A. "Wielkie trzy punkty, które przywracają nas na fotel lidera tabeli" - napisał na Instagramie polski bramkarz, publikując zdjęcie ze spotkania w Mediolanie.
Dla Juventusu Turyn w meczu z Interem Mediolan bramki strzelili Paulo Dybala i Gonzalo Higuain. Mistrzowie Włoch po siedmiu kolejkach są liderem Serie A, wyprzedzając Inter o punkt.

Po przerwie reprezentacyjnej Juventus zagra u siebie z Bologna FC. To spotkanie odbędzie się 19 października.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)