Bundesliga. Kontuzja Łukasza Piszczka. Wiemy, jak długo będzie pauzował

Dwa tygodnie - tyle potrwa przerwa Łukasza Piszczka. Polak w meczu Bundesligi z Freiburgiem (2:2) doznał pęknięcia włókna mięśniowego.

Bartosz Zimkowski
kontuzja Łukasza Piszczka (nr 26) Getty Images / Alexandre Simoes/Borussia Dortmund / Na zdjęciu: kontuzja Łukasza Piszczka (nr 26)
O długości przerwy byłego reprezentanta Polski poinformowała na swojej stronie internetowej Borussia Dortmund. Jeśli można mówić o szczęściu w przypadku kontuzji, to przydarzyła się ona w najlepszym dla Łukasza Piszczka momencie.

Właśnie rozpoczęły się zgrupowania reprezentacji narodowych i Borussia kolejny swój mecz rozegra dopiero 19 października (rywalem będzie Borussia M'gladbach). Jeśli sprawdzą się wyliczenia niemieckich lekarzy to Piszczek będzie dostępny dla trenera na wyjazdowe spotkanie z Interem Mediolan (23 października) w Lidze Mistrzów.

Z Freiburgiem boisko musiał opuścić już w 14. minucie. Borussia prowadziła z rywalami 2:1 do 90. minuty, ale wówczas Manuel Akanji strzelił samobójczą bramkę. W tabeli Bundesligi BVB jest dopiero ósme. W siedmiu spotkaniach zgromadziło 12 punktów.

Piszczek w bieżącym sezonie zagrał w ośmiu meczach: pięć razy w Bundeslidze i po razie w Lidze Mistrzów, Pucharze i Superpucharze Niemiec. Ma na koncie dwie asysty.