Brexit zagrożeniem dla wielkich gwiazd! Messi i Ronaldo mogą nie wjechać do Wielkiej Brytanii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harold Cunningham - UEFA / Na zdjęciu: (od lewej) Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Virgil van Dijk
Getty Images / Harold Cunningham - UEFA / Na zdjęciu: (od lewej) Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Virgil van Dijk
zdjęcie autora artykułu

Wielka Brytania od kilkunastu miesięcy pracuje nad opuszczeniem Unii Europejskiej. Decyzja wyspiarzy może być utrudnieniem dla Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, którzy są skazani prawomocnym wyrokiem.

W 2017 roku Lionel Messi został przez hiszpański Sąd Najwyższy prawomocnie skazany na 21 miesięcy więzienia za przestępstwa podatkowe. Kapitan FC Barcelona uniknął pobytu w zakładzie karnym bowiem wyroki niższe niż 24 miesiące odbywa się w Hiszpanii w zawieszeniu. 32-latek, oprócz dużej kary finansowej, nie odczuł skutków tego wyroku.

Obecnie Messi posiada także hiszpański paszport, zatem bez problemu może podróżować prawie po całej Europie.

Jego sytuację diametralnie może zmienić Brexit. Wielka Brytania od wielu miesięcy stara się opuścić Unię Europejską. - Prawo jest jasne. Jeśli jesteś spoza UE i masz na koncie wyrok, nawet w zawieszeniu, na Wyspy nie wjedziesz - wyjaśnia Andrew Osbourne z firmy Lewis Silkin (za Daily Mail).

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Brzęczek o rywalizacji bramkarzy. "Zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany"

--> Prezes Juventusu proponuje zmiany. Kluby mogą mieć problem - Jest wielu słynnych piłkarzy z wyrokami w zawieszeniu za przestępstwa podatkowe. Do tej pory nie musieli się martwić o możliwość wjazdu np. do Anglii. Ale po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie będą już traktowani jak obywatele Wspólnoty. W związku z tym mogą mieć problem z grą na brytyjskich stadionach - dodaje.

W podobnej sytuacji jest między innymi Cristiano Ronaldo, który także został w Hiszpanii skazany za oszustwa podatkowe. Portugalczyk dostał karę 23 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 18,8 mln euro.

Póki co zarówno Juventus jak i FC Barcelona w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie zmierzą się z drużynami z Wielkiej Brytanii. Najwcześniej taka sytuacja może zdarzyć się w lutym 2020 roku.

Zobacz także: Thomas Mueller chce odejść z Bayernu Monachium!

Źródło artykułu: