Eliminacje Euro 2020: Cypr zagrał do końca i odwrócił losy meczu z Kazachstanem

Ciekawa końcówka na Astana Arenie. Cypryjczycy długo przegrywali z Kazachstanem, ale pokazali charakter i odwrócili losy meczu el. ME 2020, zwyciężając 2:1.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Cypru Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Cypru
W pierwszej połowie gospodarze mieli lepsze sytuacje i udało im się objąć prowadzenie. W 34. minucie po rzucie rożnym Serhij Małyj główkował w słupek, lecz dobitka Termirłana Jerłanowa była już skuteczna.

Kazachowie przez jakiś czas mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, jednak w pewnym momencie skupili się tylko na bronieniu wyniku i za ten minimalizm przyszło im drogo zapłacić.

Wyrównanie padło w 73. minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, nie do obrony przy słupku główkował Pieros Sotiriou i z przewagi ekipy Michala Bilka nic już nie zostało.

To wciąż nie był koniec, bo jedenaście minut później Cypryjczycy poszli za ciosem i wyszarpnęli zwycięstwo! Znów przeprowadzili skuteczną akcję oskrzydlającą i po niej z bliska do siatki trafił Nicolas Ioannou.

Drużyna Rana Ben Shimona triumfowała 2:1 i ma teraz 10 pkt., co daje jej 3. miejsce w tabeli grupy I. Kazachowie plasują się na 4. pozycji z dorobkiem 7 "oczek".

->Eliminacje Euro 2020: Łotwa - Polska. Halis Ozkahya sędzią głównym, dotąd był dla nas wybitnie nieszczęśliwy

Kazachstan - Cypr 1:2 (1:0)
1:0 - Temirłan Jerłanow 34'
1:1 - Pieros Sotiriou 73'
1:2 - Nicolas Ioannou 84'

->Eliminacje Euro 2020: Polska może świętować awans już w niedzielę na PGE Narodowym!