Brazylia - Senegal. Zobacz piękną bramkę Firmino (wideo)

Reprezentacja Brazylii zremisowała w rozegranym w Singapurze meczu towarzyskim Senegal 1:1. Jedyną bramkę dla Canarinhos strzelił Roberto Firmino.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu od lewej: Kalidou Koulibaly i Roberto Firmino Getty Images / Allsport Co. / Na zdjęciu od lewej: Kalidou Koulibaly i Roberto Firmino
Reprezentacja Brazylii była faworytem spotkania z Senegalem. Rozgrywany w Singapurze mecz miał być początkiem nowej passy Canarinhos, którzy do 11 września nie przegrali dwunastu pojedynków z rzędu. Ich seria została przerwana przez Peru w finale Copa America. Mecz z Senegalem świetnie rozpoczął się dla Brazylii. Już w 9. minucie drużyna prowadzona przez Tite objęła prowadzenie.

Wszystko za sprawą Roberto Firmino, który wykorzystał świetne podanie Gabriela Jesusa. W sytuacji sam na sam Firmino przelobował bramkarza. To było jednak wszystko, na co w pierwszej połowie było stać Brazylię.

Jeszcze przed przerwą Senegalczycy wyrównali po rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Famara Diedhiou. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło.

Eliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska: Obowiązek spełniony, "łotwa" wygrana w Rydze. Trzy gole Roberta Lewandowskiego!
Eliminacje Euro 2020: zwycięstwo z Macedonią Północną da Polsce awans. Inne wyniki mogą być nieistotne