Brazylia - Nigeria. Remis Canarinhos, kontuzja Neymara

W Singapurze w meczu towarzyskim Brazylia 1:1 zremisowała z Nigerią. Na początku spotkania boisko z powodu urazu opuścił Neymar.

Michał Piegza
Arthur (z lewej) oraz Jamilu Collins PAP/EPA / WALLACE WOON / Na zdjęciu: Arthur (z lewej) oraz Jamilu Collins
Mecz z Nigerią był drugim występem Brazylijczyków w Singapurze. Kilka dni temu Canarinhos 1:1 zremisowali z Senegalem.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę uzyskali Brazylijczycy. Nigeria nie kwapiła się do ataku, ale po przejęciu piłki szukała swoich szans po szybkich wyjściach pod bramkę wyżej notowanego rywala. Tak było m.in. w 6. minucie, kiedy zbyt słabo na bramkę Edersona uderzył Victor Osimneh.

Brazylia od 12. minuty musiała sobie radzić bez Neymara. Gracz PSG doznał urazu i zastąpił go Philippe Coutinho. Canarinhos również wykreowali sobie bramkowe okazje w premierowej odsłonie. W 27. minucie głową uderzył Gabriel Jesus, kapitalnie w bramce zachował się Francis Uzoho, który wybił piłkę na rzut rożny.

Dziesięć minut przed przerwą Nigeria objęła prowadzenie. Piłkę w polu karnym otrzymał Joe Aribo, minął kilku zawodników i z siedmiu metrów uderzył nie do obrony. Chwilę później mogło być 2:0. Strzał Wilfreda Ndidiego zdołał obronić Ederson. Canarinhos mogli wyrównać tuż przed przerwą. Z rzutu wolnego obok słupka uderzył Coutinho.

Po zmianie stron Brazylia ruszyła do ataku i w 48. minucie był remis. Po krótko rozegranym rzucie rożnym do dośrodkowania doszedł Jesus. Strzał głową odbił się od poprzeczki. Po chwili futbolówka trafiła pod nogi Casemiro, a ten doprowadził do remisu.

Zawodnik Realu mógł zostać bohaterem meczu, ale w 59. minucie zabrakło mu szczęścia. Casemiro doszedł do dogrania z rogu, uderzył jednak w poprzeczkę. Chwilę później z powodu urazu boisko opuścił bramkarz Nigeryjczyków Francis Uzoho. W 73. minucie gola mógł zdobyć rezerwowy Richarlison. Strzał Brazylijczyka został zablokowany.

Więcej bramek w meczu nie padło i Canarinhos musieli pogodzić się z drugim remisem podczas krótkiego wyjazdu do Singapuru. Z wyniku bardziej zadowoleni byli rywale.

Brazylia - Nigeria 1:1 (0:1)
0:1 - Joe Aribo 35'
1:1 - Casemiro 48'

Brazylia: Ederson - Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Renan Lodi - Arthur Melo (81' Fabinho), Casemiro - Gabriel Jesus (89' Lucas Paqueta), Neymar (12' Philippe Coutinho), Everton (46' Richarlison) - Roberto Firmino (62' Gabriel Barbosa).

Nigeria: Francis Uzoho (63' Maduka Okoye) - Chidozie Awaziem,, Oluwasemilogo Ajayi, William Ekong, Jamilu Collins - Joe Aribo (90+5' Abdullahi Shehu), Wilfred Ndidi - Samuel Chukwueze (89' Peter Olayinka), Alex Iwobi (84' Ramon Azeez), Moses Simon (79' Emmanuel Bonaventure Dennis) - Victor Osimhen (74' Paul Onuachu).

Żółte kartki: Silva (Brazylia) oraz Ndidi (Nigeria).

Sędzia: Jansen Foo (Singapur).

Nigeria awansuje do najbliższych mistrzostw świata?