Mecze towarzyskie. Zobacz skrót spotkania Brazylia - Nigeria i bramkę Casemiro (wideo)

Reprezentacja Brazylii w swoim drugim sparingu rozgrywanym w Singapurze zremisowała z Nigerią (1:1). Spotkanie kontuzją okupił Neymar.

Dominika Pawlik
klatka z meczu Brazylia - Nigeria Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: klatka z meczu Brazylia - Nigeria
Faworytami niedzielnej potyczki byli Canarinhos i to oni od samego początku spotkania przystąpili do ofensywy. Jednak już w 12. minucie kontuzji nabawił się największy gwiazdor reprezentacji Brazylii, Neymar. Zastąpił go klubowy kolega Roberta Lewandowskiego, Philippe Coutinho.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli jednak Nigeryjczycy. Pilkę w polu karnym otrzymał Joe Aribo, minął zaskoczonych rywali i oddał strzał z siedmiu metrów, którego nie zdołał obronić Ederson. Tym samym w 35. minucie wyszli na prowadzenie 1:0.

Brazylijczycy wyrównali krótko po przerwie, w 48. minucie po rzucie rożnym bramkę glową usiłował strzelić Gabriel Jesus. Trafił jednak w poprzeczkę, a piłka znalazła się tuż pod nogami Casemiro. Ten bez wahania oddał strzał i doprowadził do remisu.

Więcej bramek do końca spotkania już nie było, choć piłkarz Realu Madryt miał jeszcze jedną ku temu okazję, jednak trafił w poprzeczkę. Po remisie z Senegalem, Canarinhos zanotowali drugi, w dokładnie tym samym stosunku.