Ken Ilsoe zawieszony na dwa lata. To kara za branie kokainy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tony Feder / Na zdjęciu: Ken Ilsoe
Getty Images / Tony Feder / Na zdjęciu: Ken Ilsoe
zdjęcie autora artykułu

Duński pomocnik Ken Ilsoe został surowo ukarany za wykrycie kokainy w jego organizmie. 32-latek będzie mógł wrócić do futbolu dopiero w 2021 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=32308]

Ken Ilsoe[/tag] kilka miesięcy temu oblał testy antydopingowe. Okazało się, że w organizmie duńskiego pomocnika są ślady po zażywaniu kokainy. Już w marcu tego roku 32-latek został tymczasowo zawieszony przez australijską federację piłkarską.

Michał Listkiewicz: Za agresywne zachowania wobec sędziów odpowiadają trenerzy >> Dopiero teraz zapadła ostateczna decyzja ws. kary dla byłego gracza m.in. Fortuny Duesseldorf i VfL Bochum. Ilsoe został zdyskwalifikowany na dwa lata.

Kara trwa już od marca, co oznacza, że piłkarz będzie mógł wrócić do futbolu w marcu 2021 roku. Może walczyć o skrócenie kary w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu, ale na to się nie zapowiada. Niemiecki portal Sportbuzzer informuje, że Duńczyk zaakceptował karę i nie zamierza się od niej odwoływać.

Wrócił z emerytury i zachwycił kibiców. Ronaldinho wciąż to ma! (wideo) >> Isloe ostatnio grał w australijskim Adelaide United. Kontrakt został rozwiązany w lipcu tego roku i od tamtego czasu pozostawał bez klubu.

ZOBACZ WIDEO: Dostawca murawy na PGE Narodowy zrugał Kamila Glika. "To oburzające"

Źródło artykułu: