PKO Ekstraklasa. Raków - Śląsk. Vitezslav Lavicka: Przydała nam się przerwa na mecze reprezentacji

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji piłkarze w PKO Ekstraklasie wrócili do gry. W czasie pauzy w rozgrywkach w Śląsku Wrocław przygotowywali się do meczu z Rakowem Częstochowa i leczyli urazy w zespole.

Artur Długosz
trener Vitezslav Lavicka WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: trener Vitezslav Lavicka
Piłkarze Śląska Wrocław do gry po meczach reprezentacji narodowych wrócą dopiero w poniedziałek, kiedy to na zakończenie 12. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się z Rakowem Częstochowa. Dla WKS-u to ważny mecz. Wrocławianie są bowiem głodni zwycięstwa, gdyż ostatni raz z wygranej cieszyli się w 5. kolejce.

- Przydała nam się przerwa na mecze reprezentacji. Mieliśmy kilka kontuzji w zespole, a teraz był czas, by zawodnicy wrócili i potrenowali. Mieliśmy wolny weekend, niektórzy zagrali w rezerwach, wszystko było wyważone. Trwa długi tydzień, bo mecz dopiero w poniedziałek. Jest możliwość treningu, analizy i przygotowania się do kolejnego spotkania - mówi Vitezslav Lavicka cytowany przez slaskwroclaw.pl.

Raków to beniaminek rozgrywek, który do tej pory zgromadził sześć punktów mniej niż Śląsk. Szkoleniowiec wrocławian z szacunkiem i uznaniem mówi o najbliższym przeciwniku.

- Raków Częstochowa jest nową drużyną w lidze, ale to ustabilizowany zespół. Ma swój styl gry i dobrą organizację. Grają na trzech lub pięciu obrońców, z wahadłowymi. To trudny przeciwnik dla każdej drużyny. Analizowaliśmy swoją i ich grę, robiliśmy w treningu rzeczy, które chcemy wykorzystać w meczu. Mamy szacunek do Rakowa, ale przede wszystkim chcemy osiągnąć dobry wynik na wyjeździe - skomentował Lavicka na łamach oficjalnej strony internetowej klubu.

Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław odbędzie się w poniedziałek, 21 października. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Czy Śląsk Wrocław wygra z Rakowem Częstochowa?