Liga Mistrzów. Salzburg - Napoli. Dries Mertens przegonił Diego Maradonę

Dries Mertens zdobył dwie bramki w meczu LM w Salzburgu. To 115. i 116. gol Belga w barwach SSC Napoli. Najpierw zrównał się z legendą klubu z Neapolu Diego Maradoną, a następnie ją prześcignął.

Michał Fabian
Dries Mertens (SSC Napoli) w meczu Ligi Mistrzów w Salzburgu PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Dries Mertens (SSC Napoli) w meczu Ligi Mistrzów w Salzburgu
W 17. minucie spotkania Red Bull Salzburg kontra SSC Napoli Mertens urwał się prawą stroną i uderzeniem z ostrego kąta pokonał Cicana Stankovicia.

Dla Belga było to 115. trafienie w barwach drużyny z Neapolu. Dogonił Diego Maradonę w klasyfikacji snajperów wszech czasów w SSC Napoli. Taki stan utrzymał się jednak tylko przez nieco ponad godzinę.

W 64. minucie Dries Mertens trafił po raz drugi, a jednocześnie 116. w barwach Napoli, wyprzedzając Maradonę. 32-latek rozgrywa siódmy sezon w tym klubie (to jego 289. spotkanie dla Azzurri).

Przed Mertensem plasuje się jedynie Marek Hamsik, który zdobył dla Napoli 121 bramek. Słowak dorobku już nie poprawi, gdyż gra obecnie w chińskim Dalian Yifang.

Dodajmy, że w meczu w Salzburgu na gole Mertensa dwukrotnie odpowiadał norweski napastnik drużyny gospodarzy Erling Braut Haaland. Drużyna Carlo Ancelottiego wygrała ostatecznie 3:2, po trafieniu Lorenzo Insigne (asystę zaliczył Mertens).

Czy Dries Mertens jeszcze w tym roku zostanie najlepszym strzelcem w historii SSC Napoli?