Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - Chelsea. Ekipa Franka Lamparda w gazie, szóste zwycięstwo z rzędu

Po przeciętnym początku sezonu w wykonaniu Chelsea nie ma już śladu. W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów londyńczycy pokonali Ajax Amsterdam 1:0 i licząc wszystkie rozgrywki, odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu!

Szymon Mierzyński
Daley Blind i Tammy Abraham PAP/EPA / OLAF KRAAK / Na zdjęciu: Daley Blind i Tammy Abraham
Mecz toczył się w szybkim tempie, ale w obu zespołach zawodziło wykończenie, dlatego w pierwszej połowie zarówno Andre Onana, jak i Kepa Arrizabalaga nie mieli zbyt wiele pracy. Ten drugi raz wyciągał piłkę z siatki, gdy po dośrodkowaniu Hakima Ziyecha i rykoszecie trafił do niej Quincy Promes. Sędzia Ovidiu Hategan skorzystał jednak z wideoweryfikacji i okazało się, że egzekutor był na minimalnym spalonym (o długość stopy).

Nieco więcej z gry miała Chelsea, która atakowała częściej i z większą swobodą. Holenderska obrona miała problem zwłaszcza z upilnowaniem Calluma Hudsona-Odoiego, ale młody Anglik nie potrafił tego wykorzystać i w wielu dobrze zapowiadających się akcjach popełniał proste, wręcz irytujące błędy. Zmarnował też jedną fantastyczną okazję na gola, gdy dopadł do piłki po złej interwencji obrońcy w polu karnym, ale zamiast spokojnie ją przyjąć i przymierzyć (miał mnóstwo miejsca), uderzył bez zastanowienia i chybił.

Po przerwie przewaga "The Blues" wyraźnie wzrosła, a Ajax rozgrywał bardzo słabe spotkanie. Gospodarze znów wprawdzie mieli szansę na "ukąszenie" rywala, bo po rzucie rożnym Edson Alvarez główkował w słupek, ale to był tylko incydent. Przez całe 45 minut po zmianie stron zdecydowanie lepiej spisywali się londyńczycy.

Angielskiej ekipie długo nie udawało się otworzyć wyniku, jednak gry Frank Lampard sięgnął po rezerwowych, defensywa z Amsterdamu "pękła". To była 86. minuta, Christian Pulisić znakomicie popracował w polu karnym, dośrodkował płasko na 6. metr, a stamtąd mocnym strzałem - obijając jeszcze poprzeczkę - egzekucję wykonał Michy Batshuayi.

Zarówno strzelec, jak i asystent już wcześniej mogli przechylić szalę na korzyść Chelsea, lecz brakowało im skuteczności. Mimo to ich drużyna zasłużenie zwyciężyła 1:0 i po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów ma sześć punktów. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, zespół z Londynu wygrał szóste kolejne spotkanie.

->Liga Mistrzów. Galatasaray - Real Madryt: wyszarpane trzy punkty Królewskich. Ponad 20 strzałów i tylko jeden gol

Ajax Amsterdam - Chelsea FC 0:1 (0:0)
0:1 - Michy Batshuayi 86'

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Sergino Dest, Joel Veltman (89' Klaas-Jan Huntelaar), Daley Blind, Nicolas Tagliafico, Edson Alvarez (89' Siem de Jong), Lisandro Martinez, Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Quincy Promes (74' David Neres), Dusan Tadić.

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Fikayo Tomori, Marcos Alonso, Jorginho, Mateo Kovacić, Willian (66' Christian Pulisić), Mason Mount, Callum Hudson-Odoi (90' Reece James), Tammy Abraham (71' Michy Batshuayi).

Żółte kartki: Dusan Tadić, Lisandro Martinez (Ajax Amsterdam) oraz Kurt Zouma (Chelsea FC).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

->Liga Mistrzów. Manchester City - Atalanta. Kolejna wygrana mistrzów Anglii. Raheem Sterling show!