Liga Mistrzów: RB Salzburg - Napoli. Ancelotti: Powiedziałem Insigne przed meczem, że przesądzi o wyniku

Napoli pokonało na wyjeździe Red Bull Salzburg 3:2. Decydującą bramkę dla Włochów zdobył Lorenzo Insigne. Carlo Ancelotti zdradził, że już przed meczem powiedział swojemu podopiecznemu, że to on zadecyduje o losach spotkania.

Bartłomiej Bukowski
Na pierwszym planie zdjęcia: Carlo Ancelotti Getty Images / Francesco Pecoraro / Na pierwszym planie zdjęcia: Carlo Ancelotti
- Powiedziałem mu przed meczem: zagrasz i przesądzisz o wyniku, ale nie wiem, czy będziesz grał 10, 20 czy 30 minut. Nie jestem magikiem, ale powiedziałem mu to! - zapewniał Carlo Ancelotti w pomeczowej rozmowie ze Sky Sport Italia.

Lorenzo Insigne ustalił wynik spotkania w 73. minucie, pokonując bramkarza efektownym lobem. Włoch na boisku pojawił się zaledwie 8 minut wcześniej zmieniając Hirvinga Lozano. Pozostałe bramki dla neapolitańczyków zdobył Dries Mertens, który tym samym wyprzedził Diego Maradonę na liście najskuteczniejszych piłkarzy w historii klubu.

- To dla niego i dla nas wspaniała noc. Napoli powraca do zwycięstw na wyjeździe w Lidze Mistrzów po trzech latach i mamy nadzieję, że będziemy to kontynuować - powiedział Ancelotti.

Włoski szkoleniowiec nie ukrywał również, że darzy dużym respektem swoich rywali. - Może nie wszyscy znają Red Bull Salzburg, ale są oni bardzo, bardzo niebezpiecznym zespołem, zwłaszcza na własnym terenie. Musieliśmy spróbować wszystkiego by być tutaj lepszymi od nich - powiedział trener Napoli.

Czy Napoli zdoła w tym roku dojść w Lidze Mistrzów dalej niż do 1/8 finału?