Liga Mistrzów. Red Bull Salzburg - SSC Napoli. Średni występ Piotra Zielińskiego. "Element odłączony od gry"

SSC Napoli pokonało w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów Red Bull Salzburg 3:2. Pełnych 90 minut rozegrał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski otrzymał średnie noty za swój występ.

Mateusz Kozanecki
Zlatko Junuzovic i Piotr Zieliński PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Zlatko Junuzovic i Piotr Zieliński
Red Bull Salzburg dwukrotnie doprowadzał do wyrównania za sprawą fenomenalnego Erlinga Brauta Haalanda, który najpierw strzelił z rzutu karnego, a w drugiej połowie po asyście Zlatko Junuzovicia. Decydujący cios zadał jednak w 73. minucie Lorenzo Insigne, ustalając wynik spotkania na 3:2 dla SSC Napoli.

Cały mecz na boisku spędził Piotr Zieliński. Zaliczył 27 udanych podań przy skuteczności na poziomie 69 proc. Miał jednocześnie aż 19 straconych posiadań (za: sofascore.com).

Twitter komentuje mecze Barcelony, Interu Mediolan i Napoli -->

"Ancelotti dodaje mu pewności siebie, ale Polak popełnia zbyt wiele błędów jak na tak technicznego gracza. Przeniesiony na środek jest zdecydowanie lepszy" - opisali jego występ dziennikarze portalu goal.com, przyznając Polakowi notę 6 (w skali 1-10, gdzie 1 - najgorzej, 10 - najlepiej).

"Element odłączony od gry" - skomentował z kolei portal calcionapoli24.it, zwracając także uwagę na to, że kiedy Lozano zaczyna grać szerzej, zostawia Polakowi miejsce. Jego grę oceniono na szóstkę (w dziesięciostopniowej skali).

"Po lewej stronie nadal gra niesamowicie, ale Ancelotti nalega, aby pozostawić go na obecnej pozycji. Polakowi nie udało się zaliczyć asysty i bramki, został z pustym kontem" - tak o występie Polaka napisali z kolei dziennikarze oasport.it, od których Zieliński otrzymał notę 5,5. Tak samo oceniony został przez calcionews24.com.

Ancelotti: Powiedziałem Insigne przed meczem, że przesądzi o wyniku -->

Ponadto portal 90min.com ocenił występ Piotra Zielińskiego na 6, a sofascore.com na 6,1. Najlepiej na boisku, zdaniem mediów, prezentowali się Dries Mertens, natomiast po stronie gospodarzy Erling Braut Haaland. Dodajmy, że całe spotkanie z ławki rezerwowych obejrzał Arkadiusz Milik.

SSC Napoli kolejny mecz w Lidze Mistrzów rozegra we wtorek, 5 listopada o godz. 21.00, kiedy u siebie zmierzy się z Red Bull Salzburg. Aktualnie klub Zielińskiego i Milika prowadzi w grupie E z dorobkiem 7 punktów.

Jak ocenisz występ Piotra Zielińskiego w meczu z Red Bull Salzburg?