Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Arkadiusz Miklosik blisko Warty

Po ostatnich ubytkach, Warta szuka piłkarzy, którzy mogliby wypełnić powstałe luki. Jednym z najważniejszych wzmocnień I-ligowca może być pozyskanie Arkadiusza Miklosika.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

34-letni pomocnik jest wychowankiem klubu z Drogi Dębińskiej i w przeszłości występował w nim przez ponad sześć lat. W 2000 roku trafił do Lecha Poznań, natomiast później reprezentował jeszcze barwy Ceramiki Opoczno, KSZO Ostrowiec i Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnio był zawodnikiem Lechii Gdańsk, z której odszedł po zakończeniu sezonu.

Obecnie Arkadiusz Miklosik jest wolnym piłkarzem i swoje kroki skierował do klubu, w którym rozpoczynał karierę. - Jestem po wstępnych rozmowach z trenerem i dyrektorem Warty. Mam już swoje lata, poza tym nie ukrywam, że do Poznania przyciągnęły mnie sentymenty. Ostatni sezon nie był dla mnie udany, bo borykałem się ze złamaniem nogi. Mam już jednak zaświadczenie od lekarza, że jestem w pełni zdrowy i mogę podjąć rywalizację o miejsce w drużynie - powiedział doświadczony pomocnik w rozmowie z Red BoX TV.

Wychowanek Zielonych pojawił się na pierwszym letnim treningu i należał do wyróżniających się piłkarzy. Jaka jest jego obecna dyspozycja? - W tym względzie powinien wypowiadać się trener. Nie grałem w piłkę przez pół roku, dlatego mam trochę do nadrobienia. Jestem jednak dobrej myśli - dodał Miklosik.

Czy 34-letni pomocnik miał oferty z innych klubów? - Nie ukrywam, że tak. Stawiam jednak sprawę jasno. W pierwszej kolejności liczy się dla mnie Warta. Jeśli będę przydatny w Poznaniu, to zostanę i nie będę szukał innego pracodawcy. Gra tu wielu moich kolegów, dobrze znam też trenera, z którym pracowałem już w dwóch klubach. Nic więc nie jest mi obce.

W zespole Bogusława Baniaka Miklosik mógłby zastąpić Filipa Burkhardta oraz Sergio Batatę. Ci zawodnicy odpowiadali w ubiegłym sezonie za kreowanie akcji Zielonych, jednak obaj odeszli z klubu, dlatego w środku pola powstała luka.

Doświadczony pomocnik nie jest jedynym nowym piłkarzem na zajęciach poznaniaków. Szkoleniowiec Zielonych przygląda się również: Damianowi Staniszewskiemu, Krzysztofowi Michalskiemu, Abrahamowi Lolidze oraz Bartoszowi Wrzesińskiemu. Warta interesuje się ponadto Adrianem Bartkowiakiem, który ostatni sezon spędził w Stali Stalowa Wola, a obecnie jest wolnym zawodnikiem.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Red Box TV / wartapoznan.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×