Dwaj piłkarze Górnika Boguszowice zawieszeni. Kolejne naruszenie cielesne sędziego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Prezes Kolejarza Stróże miał grozić sędziemu
Getty Images / / Prezes Kolejarza Stróże miał grozić sędziemu

Do kolejnego naruszenia cielesnego sędziego doszło w polskich rozgrywkach. Sytuacja miała miejsce podczas meczu rybnickiej Klasy A Górnik Boguszowice - Polonia Niewiadom (0:5). Dwójka zawodników została zawieszona.

Do zdarzenia doszło podczas meczu rybnickiej Klasy A, w którym Górnik Boguszowice mierzył się z Polonią Niewiadom (0:5). Jak informuje portal rybnik.com.pl spotkanie zostało przerwane w 54. minucie z uwagi na pobicie sędziego.

Dwaj zawodnicy Górnika otrzymali czerwone kartki, a na miejscu pojawiła się policja. Komisja ds. Dyscypliny Podokręgu Rybnik podjęła decyzję o zawieszeniu piłkarzy. Kara biegnie od 20 października 2019, a zawieszeni zostali Dawid Zima i Łukasz Kuciej.

Trener Górnika Boguszowice twierdzi, że sprawa została niepotrzebnie rozdmuchana. - To było odepchnięcie sędziego dwoma rękami. Zrobił to bramkarz naszej drużyny. Sprawa na tym się zakończyła, nic wielkiego nie było - powiedział Tomasz Adamczyk w rozmowie z rybnik.com.pl.

- Sprawa jest w toku. Zbieramy całą dokumentację i na pewno będziemy wzywać osoby do wyjaśnienia całej sytuacji - dodał Andrzej Paulus, prezes podokręgu, który potwierdził jednocześnie, że doszło do naruszenia cielesnego sędziego.

Na tę chwilę nie wiadomo, na jaki okres czasu zawieszeni zostali dwaj piłkarze Górnika Boguszewice.