Bundesliga. 1.FSV Mainz odbił się od dna. Niesamowita "bomba" Robina Quaisona

W spotkaniu 9. kolejki 1.FSV Mainz pokonało u siebie 1.FC Koeln 3:1. Ozdobą meczu była niesamowita bramka Robina Quaisona, który poprowadził swój zespół do wygranej. To był jeden z najpiękniejszych goli sezonu.

Łukasz Witczyk
piłkarze Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: piłkarze
Było to starcie dwóch drużyn, które w tym sezonie czeka walka o utrzymanie. Obie od początku rozgrywek zawodzą i odniosły tylko po dwa zwycięstwa. Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy już w 14. minucie objęli prowadzenie. Simon Terodde wykorzystał dogranie Kingsley'a Schindlera i wyprowadził ekipę z Kolonii na prowadzenie.

Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania start i w 21. minucie na tablicy wyników był już remis. Adam Szalai dograł w polu karnym do Jeana-Paula Boetiusa, ten z trudem opanował piłkę, następnie ograł obrońcę i pokonał golkipera beniaminka Bundesligi.

Po przerwie przewagę mieli gospodarze. W 57. minucie objęli prowadzeniu po kapitalnym uderzeniu Robina Quaisona. Po podaniu Boetiusa szwedzki piłkarz huknął z trzydziestu metrów, a Timo Horn nie miał szans na skuteczną interwencję. W końcówce miejscowi jeszcze dobili rywali za sprawą Levina Oztunaliego.

1.FSV Mainz 05 - 1.FC Koeln 3:1 (1:1)
0:1 - Simon Terodde 14'
1:1 - Jean-Paul Boetius 21'
2:1 - Robin Quaison 57'
3:1 - Levin Oztunali 82'