PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Jagiellonia. Zobacz niesamowite trafienie Mateusza Szwocha (wideo)

Wisła Płock pokonała w niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy Jagiellonię Białystok 3:1 i została liderem rozgrywek. Ozdobą spotkania było fantastyczne trafienie Mateusza Szwocha.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Szwoch (z lewej) PAP / Piotr Augustyniak / Na zdjęciu: Mateusz Szwoch (z lewej)
Wynik spotkania w 25. minucie otworzył Alan Uryga, a w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Patryk Klimala. Na odpowiedź ze strony gospodarzy nie trzeba było długo czekać.

W 69. minucie Wisła Płock wznawiała grę rzutem z autu na wysokości pola karnego Jagiellonii. Piłkę próbował wybić Jakub Wójcicki, ale popełnił błąd i skierował ją wprost pod nogi Mateusza Szwocha. Zawodnik gospodarzy przyjął piłkę, a następnie huknął z woleja w samo okienko wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Zobacz fantastyczną bramkę Mateusza Szwocha:

Ostatecznie Wisła Płock zwyciężyła 3:1 i została nowym liderem PKO Ekstraklasy. "Nafciarze" na prowadzeniu zostaną przynajmniej do 2 listopada. Tego dnia swój kolejny mecz rozegra wicelider - Pogoń Szczecin.

Bramka Mateusza Szwocha z pewnością aspirować będzie do miana najpiękniejszego gola PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020.

Maciej Żurawski wspomina hit sprzed lat. "W naszą stronę leciały kamienie"