Serie A. SPAL - Napoli. Świetne recenzje Arkadiusza Milika. "Najlepszy na boisku"

SSC Napoli tylko zremisowało na wyjeździe ze SPAL 1:1 w niedzielnym meczu Serie A. Na boisku zaprezentowało się czterech Polaków, a świetne recenzje za swój występ zebrał Arkadiusz Milik, nazwany "polskim bombardierem".

Mateusz Kozanecki
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Już w 9. minucie Arkadiusz Milik otworzył wynik spotkania SPAL - SSC Napoli. Polski napastnik nie przestaje zaskakiwać. Odblokował się w meczu reprezentacji, strzelając bramkę Macedonii Północnej, po sześciu dniach dołożył dwa trafienia w starciu z Hellasem Werona, a w niedzielę - po raz pierwszy w sezonie - spędził na boisku pełnych 90 minut.

Nic więc dziwnego, że Milik otrzymał za swój występ bardzo dobre opinie. "Najlepszy na boisku" - napisał o jego grze portal tuttonapoli.net, przyznając mu notę 7 (w skali 1-10, gdzie 1 - najsłabiej, 10 - najlepiej). Tak wysoko oceniono jeszcze Ospinę. "Atakuje piłkę, szuka miejsca do oddania strzału" - komplementowali z kolei Polaka dziennikarze calciomercato.it, od których otrzymał ocenę 6,5.

Arkadiusz Milik imponował swoją postawą na boisku, a portal fantamagazine.com nazwał go nawet "polskim bombardierem". Podkreślono także jego wysoką formę strzelecką w ostatnich spotkaniach.

Po stronie SSC Napoli cały mecz na boisku spędził jeszcze Piotr Zieliński. Jego występ nie był jednak tak okazały jak w przypadku Milika, a dziennikarze mieli problem, jaką notę mu przyznać. Portal calciomercato.it ocenił Zielińskiego jedynie na 5, fantamagazine.com na 5,5, a tuttonapoli.net na 6,5. "Miał niewielki wpływ na grę ofensywną drużyny. Często zmuszany był do ścigania szybkich pomocników rywali" - czytamy w uzasadnieniu.

Po stronie gospodarzy zaprezentowali się Arkadiusz Reca oraz Thiago Cionek, który wszedł na boisko w drugiej połowie w miejsce Igora. W ich przypadku dziennikarze nie mieli wątpliwości, przyznając im noty 6 lub 6,5. "Jego występ zasługuje na uznanie" - tak grę Recy skomentowało calciomercato.it.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy twoim zdaniem Arkadiusz Milik był najlepszym zawodnikiem meczu SPAL - Napoli?