PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Wisła Kraków. Druga najwyższa porażka Białej Gwiazdy w historii

Porażka 0:7 z Legią Warszawa jest drugą najwyższą Wisły Kraków w historii. Większego upokorzenia Biała Gwiazda doznała tylko raz - 19 sierpnia 1956 roku z rąk... Legii (0:12).

Maciej Kmita
Maciej Stolarczyk PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Maciej Stolarczyk
Podopieczni Aleksandara Vukovicia nie mieli litości dla wiślaków i z nawiązką zrewanżowali się im za marcową porażkę w Krakowie 0:4.

Legioniści byli nienasyceni i choć już po pierwszej połowie wygrywali 3:0, po przerwie szli po kolejne gole. Polowanie trwało do ostatniego gwizdka - Jarosław Niezgoda wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie gry.

Wisła 0:6 nie przegrała w lidze od 20 czerwca 1993 roku, kiedy uległa w takim rozmiarze Legii w słynnym ustawionym meczu, który "cała Polska widziała".

Trafienie Niezgody sprawiło, że trzeba było zrobić kronikarską kwerendę i okazało się, że warszawianie zafundowali Wiśle drugą najwyższą porażkę w historii. Wyżej w ekstraklasie Białej Gwiazda przegrała tylko raz - 19 sierpnia 1956 roku z Legią w Warszawie. Wówczas Wojskowi rozbili Wisłę przed własną publicznością 12:0.

Czytaj również -> Wisła Płock nowym liderem

Wisła w ogóle nie zwykła tracić siedmiu goli w jednym meczu. Niedzielne spotkanie z Legią było jej 2134. w ekstraklasie, a tyle bramek straciła tylko sześć razy - po raz ostatni w 1957 roku.

Czytaj również -> Radosław Sobolewski: Nie patrzymy w tabelę

Porażka przy Łazienkowskiej 3 nie jest dla Wisły wypadkiem przy pracy. To piąta z rzędu ligowa porażka drużyny Macieja Stolarczyka - tak złej serii krakowianie nie mieli od początku sezonu 2016/2017, kiedy przegrali siedem kolejnych spotkań.

Czy Wisła Kraków utrzyma się w PKO Ekstraklasie?