PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zbudował twierdzę. Przed nim mecz z liderem

W 14. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się z zaskakującym liderem, Wisłą Płock. Dla drużyny z Płocka zwycięstwo we Wrocławiu będzie sporym wyzwaniem, bowiem WKS u siebie zbudował trudną do zdobycia twierdzę.

Artur Długosz
piłkarze Śląska Wrocław Getty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Piłkarze Wisły Płock w ostatniej kolejce pokonali 3:1 Jagiellonię Białystok. Dla Nafciarzy, którzy po raz pierwszy w historii zostali liderem PKO Ekstraklasy, było to szóste ligowe zwycięstwo z rzędu. W swojej 72-letniej historii zawodnicy Wisły Płock nigdy nie byli liderem w najwyższej klasie rozgrywkowej (WIĘCEJ TUTAJ).

Śląsk Wrocław wygrał natomiast 2:1 z Arką Gdynia. Dla WKS-u również był to ważny triumf, bo przerwał serię meczów bez wygranej, która trwała od połowy sierpnia. W najbliższej kolejce Śląsk podejmować będzie właśnie Wisłę Płock.

Wrocławianie przed najbliższym spotkaniem mają jeden główny atut po swojej stronie. Mecz odbędzie się bowiem na Stadionie Wrocław. Śląsk jest jedynym klubem w PKO Ekstraklasie, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu u siebie.

Ze swojego obiektu zielono-biało-czerwoni zrobili więc twierdzę, której nikomu jeszcze nie udało się zdobyć. W tym sezonie piłkarze prowadzeni przez Vitezslava Lavickę we Wrocławiu rozegrali sześć meczów: trzy wygrali, a w trzech zremisowali. Na swoim stadionie Śląsk nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Śląsk Wrocław z Wisłą Płock zmierzy się w poniedziałek 4 listopada o godzinie 18:00. Ten mecz już zapowiada się bardzo ciekawe. Z jednej strony test dla lidera, z drugiej znakomicie czujący się u siebie Śląsk.