Puchar Niemiec. Julian Brandt bohaterem Borussii Dortmund, gol Waldemara Soboty, Hertha urwała się ze stryczka

Borussia Dortmund po golach Juliana Brandta pokonała Borussię M'gladbach 2:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Niemiec. W starciu FC St. Pauli z Eintrachtem Frankfurt (1:2) bramkę zdobył Waldemar Sobota. Blisko sensacyjnej wpadki była Hertha Berlin.

Łukasz Witczyk
Waldemar Sobota Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Waldemar Sobota
Starcie pomiędzy Borussią Dortmund i Borussią M'gladbach było hitem 1/16 finału Pucharu Niemiec. Spotkanie to dostarczyło wielu emocji i zakończyło się triumfem gospodarzy 2:1. Jednak to przyjezdni w 71. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Marcusa Thurama. Zespół z Dortmundu był postawiony pod ścianą i rzucił się do ataku. Bohaterem miejscowych był Julian Brandt, który w trakcie trzech minut zdobył dwa gole i dał swojej drużynie awans. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

Z rozgrywek odpadło II-ligowe FC St. Pauli. Zespół z Hamburga przegrał z wyżej notowanym Eintrachtem Frankfurt 1:2, ale pokazał się z dobrej strony. Goście już w 4. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Basa Dosta. Ten sam piłkarz po kwadransie gry miał już na swoim koncie dwa trafienia. Gospodarze odpowiedzieli golem Waldemara Soboty, który wykorzystał rzut karny.

Sporo emocji było w meczu Herthy Berlin z Dynamem Drezno. Zespół z 2. Bundesligi walczył jak równy z równym z ekipą ze stolicy Niemiec. To Dynamo pierwsze zdobyło gola za sprawą Moussy Kone. Po przerwie Hertha szybko odrobiła straty po trafieniu Dodiego Lukebakio, a w 85. minucie rzut karny na gola zamienił Ondrej Duda.

Gdy wydawało się, że Hertha już może świętować awans, arbiter podyktował rzut karny dla gości. Wykorzystał go Patrick Ebert. W dogrywce role się odwróciły. To Dynamo już było o krok od awansu po golu Luki Stora, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Jordan Torunarigha. Rzuty karne lepiej egzekwowali gracze Herthy i to oni wywalczyli przepustkę do 1/8 finału Pucharu Niemiec.

Aż siedem goli padło w starciu VfL Wolfsburg - RB Lipsk. Goście rozegrali świetny mecz i wygrali 6:1. W 13. minucie zespół spod znaku czerwonego byka objął prowadzenie po trafieniu samobójczym Jeffrey'a Brumy. Był to jedyny gol w tej połowie. Druga część to już koncert gry RB Lipsk. W trzynaście minut goście strzelili cztery gole, a do siatki Wilków trafiali Marcel Sabitzer, Konrad Laimer, Emil Forsberg oraz Timo Werner. Ten ostatni dobił rywali w końcówce. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Wouta Weghorsta.

Problemów z awansem nie miał Werder Brema, który przed własną publicznością rozbił II-ligowe 1.FC Heidenheim 4:1. Niespodziankę sprawił za to IV-ligowy SC Verl 1924. Zespół ten po rzutach karnych pokonał II-ligowy Holstein Kiel. Po konkursie jedenastek do dalszej fazy Pucharu Niemiec awansował też 1.FC Kaiserslautern. Dalej gra też Fortuna Duesseldorf, która pokonała 2:1 Erzgebirge Aue. 90 minut dla Fortuny rozegrał Dawid Kownacki.

Wyniki:

Borussia Dortmund - Borussia M'gladbach 2:1 (0:0)

1:6 - Wout Weghorst 89'

Werder Brema - 1. FC Heidenheim 4:1 (4:1)

2:2 - Michael Frey 89'

SC Verl 1924 - Holstein Kiel 1:1 (1:1, 1:1, 1:1) rzuty karne: 8:7.
0:1 - Janni Serra 13'
1:1 - Nico Hecker 45'

FC St. Pauli - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:2)
0:1 - Bas Dost 4'
0:2 - Bas Dost 16'
1:2 - Waldemar Sobota (k.) 42'

Fortuna Duesseldorf - Erzgebirge Aue 2:1 (1:1)
0:1 - Florian Kruger 12'
1:1 - Rouwen Hennings (k.) 45'
2:1 - Kasim Adams 75'

Hertha Berlin - Dynamo Drezno 3:3 (0:1, 2:2, 2:3), rzuty karne: 5:4.
0:1 - Moussa Kone 36'
1:1 - Dodi Lukebakio 48'
2:1 - Ondrej Duda (k.) 85'
2:2 - Patrick Ebert (k.) 90'
2:3 - Luka Stor 107'
3:3 - Jordan Torunarigha 120+3'

Totolotek Puchar Polski: Widzew - Legia. Cudowny gol Piotra Szarpaka sprzed 21 lat (wideo)
Puchar Polski. Widzew - Legia. Marek Citko: Dostało mi się za transfer po głowie

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Borussia Dortmund zdobędzie Puchar Niemiec?