Bundesliga: Eintracht - Bayern. Piękny gol Lewandowskiego. Minął trzech obrońców (ZOBACZ)

Robert Lewandowski jest niemożliwy! W dziesiątym meczu ligowym z rzędu strzelił bramkę. I to jaką. Palce lizać. Jednym zwodem minął trzech obrońców, wpadł w pole karne i pokonał bramkarza z Frankfurtu.

Marek Bobakowski
Na zdjęciu od lewej: Martin Hinteregger i Robert Lewandowski PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu od lewej: Martin Hinteregger i Robert Lewandowski
Robert Lewandowski śrubuje rekord Bundesligi. Polski napastnik zdobył gola w dziesiątym kolejnym meczu ligowym Bayernu Monachium. W 37. minucie wyjazdowego spotkania z Eintrachtem Frankfurt Polak przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się żaden piłkarz świata, z Cristiano Ronaldo i Leo Messim na czele.

"Lewy" dostał piłkę kilka metrów przed linią pola karnego, jednym zwodem minął trzech rywali, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Frederika Roennowa. Cudowna akcja.

ZOBACZ akcję Lewandowskiego.

To była 14. bramka Polaka w tym sezonie Bundesligi (w dziesięciu kolejkach). Przypomnijmy, że Lewandowski goni kosmiczny rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 wpisał się na listę strzelców aż 40-krotnie (TUTAJ więcej szczegółów >>).

Polski napastnik znów udowodnił, że jest w wielkiej formie, a pochwały płynące ze strony niemieckich dziennikarzy (kliknij w ten LINK >>) nie są przesadzone. Obecnie Lewandowski jest nieprzypadkowo nazywany "najlepszą dziewiątką świata". Na dodatek jest prawdziwym liderem Bayernu, który na razie nie prezentuje się najlepiej.

Monachijczycy przegrali z Eintrachtem aż 1:5 (TUTAJ cała relacja >>). Po dziesięciu kolejkach Bayern ma zaledwie 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki).

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi w sezonie 2019/20?