Serie A. Arkadiusz Milik wyprzedził Zbigniewa Bońka! Zobacz jego 32. gola we włoskiej lidze

Arkadiusz Milik został w sobotę najskuteczniejszym polskim piłkarzem w historii Serie A. W meczu 11. kolejki z AS Romą napastnik Napoli zdobył swojego gola numer 32 we włoskiej ekstraklasie.

Grzegorz Wojnarowski
Arkadiusz Milik Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
W poprzedniej rundzie spotkań w zremisowanym przez ekipę z Neapolu 2:2 starciu z Atalantą Bergamo Milik trafił do siatki po raz 31., zrównując się z obecnym prezesem PZPN. Wiadomo było, że nie minie wiele czasu, zanim zostanie samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych polskich strzelców w Italii.

Jak się okazało, 25-letni snajper potrzebował do tego zaledwie kilku dni. Wyprzedził Bońka w 72. minucie wyjazdowego meczu z Romą, gdy zdobył dla swojej ekipy kontaktową bramkę. Wcześniej gole dla gospodarzy strzelili Nicolo Zaniolo i Jordan Veretout.

Dla Polaka to czwarty kolejny ligowy mecz ze strzeloną bramką. Z Rzymu jego zespół wyjeżdża bez punktów - wynik 2:1 dla Romy utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Do zdobycia 32 goli Milik potrzebował 73 spotkań w barwach Napoli. Boniek zagrał w Serie A 156 razy, dla Juventusu i Romy. Trzecim najlepszym polskim strzelcem jest Krzysztof Piątek z AC Milan (25 goli w 47 meczach).

Serie A. AS Roma - Napoli. Tak Arkadiusz Milik zachwycił Włochy. "Spektakularne"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik zdobędzie w tym sezonie swoją 40. bramkę w Serie A?