Liga Mistrzów. Borussia - Inter: Wściekły Antonio Conte. "Przepraszam za tę porażkę"

Choć Inter Mediolan do przerwy prowadził w Dortmundzie 2:0, to mecz z Borussią przegrał 2:3. Po ostatnim gwizdku trener włoskiego zespołu, Antonio Conte, nie ukrywał swojej wściekłości.

Łukasz Witczyk
Antonio Conte Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Antonio Conte
Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że Inter Mediolan wyjedzie z Dortmundu bez punktów. Włoski zespół szybko objął prowadzenie po golu Lautaro Martineza, a po trafieniu Matiasa Vecino do szatni piłkarze Interu schodzili przy prowadzeniu 2:0. Borussia Dortmund była tylko tłem dla mediolańczyków. Po przerwie role się jednak odwróciły. To Borussia atakowała i zdołała odwrócić losy spotkania.

W drugiej części gry dortmundczycy zdobyli trzy gole i zrobili krok w kierunku awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Na prowadzeniu w grupie F jest FC Barcelona (8 punktów), druga jest Borussia (7), trzeci Inter (4), a czwarta Slavia Praga (2 "oczka"). Po porażce w Dortmundzie swojej wściekłości nie ukrywał trener Interu, Antonio Conte.

- To samo stało się w Barcelonie. Nie mam ochoty komentować drugiej połowy. Nie chcę szukać wymówek. Przepraszam za tę porażkę. Popełnialiśmy błędy, nie możemy grać w obu połowach z tak różnym efektem - powiedział po spotkaniu Conte, którego cytuje serwis uefa.com.

Nie był to pierwszy taki mecz w wykonaniu włoskiego zespołu. Mediolańczycy popełnili te same grzechy co w 2. kolejce z Barceloną (1:2), gdy do przerwy prowadzili na Camp Nou 1:0 i byli zespołem lepszym od gospodarzy, ale po zmianie stron zupełnie stracili kontrolę nad meczem.

- Musimy to poprawić. To był kolejny raz, gdy zmarnowaliśmy nasz dobry wynik. Pamiętam też, jak prowadziliśmy 4:1 z Sassuolo i mogło się skończyć na 4:4. Musimy zrozumieć, dlaczego mamy tego rodzaju sytuacje - dodał Conte.