Liga Mistrzów: Crvena Zvezda - Tottenham. "Koguty" znów gromią

Crvena Zvezda znów bez szans w starciu z Tottenhamem. "Koguty" wygrały w Belgradzie 4:0, a w dwumeczu pokonały rywala z Serbii różnicą aż dziewięciu bramek!

Szymon Mierzyński
Heung-Min Son (z lewej) oraz Marko Gobeljic PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Heung-Min Son (z lewej) oraz Marko Gobeljic
Dwa tygodnie temu londyńczycy zwyciężyli 5:0 w spotkaniu bez historii. Bardzo podobnie wyglądał rewanż na stadionie Rajko Miticia. Do przerwy ekipa Mauricio Pochettino prowadziła 1:0. Był to gol kuriozalny, bo padł w nieprawdopodobny zamieszaniu. Dwa razy uderzał Heung-Min Son, ale pierwszą próbę zablokował obrońca, po drugiej piłka odbiła się od poprzeczki. W końcu skutecznie sfinalizował to wszystko Giovani Lo Celso.

Koreańczyk dopiął swego dopiero po przerwie i to aż dwukrotnie. Trafiał z dość łatwych pozycji, bo doskonale dogrywali mu Dele Alli i Danny Rose. Strzelanie zakończył natomiast Christian Eriksen, któremu w 85. minucie asystował Ryan Sessegnon.

W dwumeczu Tottenham wygrał z Crveną Zvezdą aż 9:0 (!) i umocnił się na 2. miejscu w tabeli grupy B. Teraz ma siedem punktów - o cztery więcej niż ekipa z Serbii - i jest o krok od awansu do 1/8 finału.

Poza konkurencją pozostaje Bayern Monachium, który lideruje z kompletem zwycięstw.

->Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Olympiakos. Lewandowski przerwał męczarnie Bawarczyków

Crvena Zvezda Belgrad - Tottenham Hotspur 0:4 (0:1)
0:1 - Giovani Lo Celso 34'
0:2 - Heung-Min Son 57'
0:3 - Heung-Min Son 61'
0:4 - Christian Eriksen 85'

->Liga Mistrzów. Lokomotiw Moskwa - Juventus: mistrz Włoch rzutem na taśmę zdobył komplet punktów