Liga Mistrzów. Niecodzienna sytuacja w meczu Manchesteru City. W bramce stanął... obrońca

Jedną z najrzadszych sytuacji w futbolu jest ta, gdy trener zmuszony jest postawić na bramce zawodnika z pola. Przed takim zadaniem stanął właśnie Pep Guardiola w zremisowanym spotkaniu z Atalantą (1:1). Między słupki powędrował Kyle Walker.

Bartłomiej Bukowski
Kyle Walker Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Kyle Walker
W przerwie meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Atalantą Bergamo a Manchesterem City zmieniony został Ederson, który miał nabawić się delikatnego urazu, a Pep Guardiola, chcąc chuchać na zimne, wolał na drugą połowę wysłać Claudio Bravo.

Chilijczyk jednak w 81. minucie ruszył daleko przed pole karne do wychodzącego sam na sam Ilicicia i wpadł w nogi Słoweńca. Sędzia Aleksei Kulbakov ukarał go za to czerwoną kartką i wówczas pojawił się prawdziwy problem. Guardiola bowiem, mimo że dysponował wciąż jeszcze jedną zmianą, nie posiadał jednak już więcej żadnego bramkarza.

W związku z zaistniałymi okolicznościami, na boisko wprowadzony został Kyle Walker, który przez kilkanaście minut musiał ratować remis swojej drużyny. Od razu po wejściu Anglik został sprawdzony strzałem z rzutu wolnego, który pomimo pewnych kłopotów ze złapaniem piłki, zdołał obronić.

Tym samym Walker stał się trzecim graczem z pola w historii Ligi Mistrzów, który był zmuszony stanąć na bramce. Wcześniej byli to: Jorge Silva z Boavisty (1999 rok) oraz Aleksandr Mitrović z Anderlechtu (2013).