Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sonny Kittel w reprezentacji Polski? Na razie zamieszanie z paszportem

Głośno mówi się o tym, że Sonny Kittel może grać dla reprezentacji Polski. Na razie musi jednak wyrobić paszport, ponieważ on i jego rodzina błędnie odczytali pismo urzędowe.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Sonny Kittel Getty Images / Johann Schwarz/SEPA.Media / Na zdjęciu: Sonny Kittel

"Przegląd Sportowy" pisze, że Sonny Kittel źle zinterpretował pismo, które otrzymał od urzędników. Myślał, że w Monachium czeka na niego polski paszport, a okazuje się, że wcale nie o tym była mowa w piśmie. 

Dokument, który otrzymał Kittel, to tylko decyzja wojewody mazowieckiego w sprawie jego wniosku o poświadczenie obywatelstwa polskiego, a nie wniosku paszportowego. Skąd zatem przekonanie, że to paszport czeka na niego w Monachium?

Otóż przy urzędowej pieczątce widnieje adnotacja, że pismo otrzymuje Sonny Kittel za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Monachium. To właśnie ten fragment zadecydował o tym, że rodzina zinterpretowała to jako zaproszenie do Monachium po odbiór paszportu.

Zobacz wideo: niesamowity gol Lewandowskiego z Borussią

Kiedy piłkarz zdał sobie sprawę, że się pomylił, skontaktował się z Konsulatem RP w Hamburgu, czyli w mieście, gdzie gra na co dzień. Wkrótce 26-latek otrzyma paszport tymczasowy, a także złoży wniosek o wydanie paszportu stałego (na 10 lat). Cała procedura powinna potrwać maksymalnie kilka tygodni.

Kittel będzie mógł zagrać zatem w reprezentacji Polski, chociaż na koncie ma występy w młodzieżowych meczach kadry Niemiec. To jednak nie jest przeszkodą w świetle przepisów FIFA.

Rodzina piłkarza pochodzi z Katowic, do Niemiec wyemigrowali pod koniec lat 80. On sam urodził się w Niemczech, ale mówi po polsku, choć bardziej zaciąga po śląsku. Czasem brakuje mu słów, przekręci końcówki, ale wszystko rozumie i bez problemu się komunikuje. Ma stały kontakt z językiem, jest bardzo zżyty z dziadkami, mamą i bratem, z którymi rozmawia w ojczystym języku.

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Mateusz Borek apeluje o powołanie Sonny'ego Kittela 

Zobacz takżeDariusz Dziekanowski przeciwny powołaniu Sonny'ego Kittela do kadry Polski. "Nieudolna próba promocji"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×