PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin: Strzał z dystansu Kozulja na wagę trzech punktów (wideo)

Trzy mecze trwała seria Pogoni Szczecin bez wygranej. Portowcy przełamali się w niedzielnym meczu z Lechią Gdańsk, który wygrali 1:0, a bramkę w 9. minucie zdobył Zvonimir Kozulj.

Krzysztof Sędzicki
Zvonimir Kozulj PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Zvonimir Kozulj
Bośniak otrzymał podanie od Srdjana Spiridonovicia, który przeprowadził piłkę w kontrze lewą stroną, po czym zagrał właśnie do Zvonimira Kozulja. Ten mógł sobie spokojnie przyjąć futbolówkę i uderzyć z 20 metrów tak, by pokonać Dusana Kuciaka. Było to jedyne trafienie w meczu na stadionie w Gdańsku.

Było to drugie trafienie pomocnika Pogoni Szczecin w tym sezonie. Jednak co istotne, ekipa z Pomorza Zachodniego dzięki tej bramce i wygranej przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Po piętnastu kolejkach zespół trenera Kosty Runjaicia znajduje się więc na podium rozgrywek.

Bramkę na wagę trzech punktów dla Pogoni można zobaczyć poniżej:

23 listopada, a więc po przerwie na reprezentację, Portowcy zmierzą się u siebie z Legią Warszawa.