Dinamo Zagrzeb z efektowną wygraną. Asysta Damiana Kądziora

Damian Kądzior zagrał 68 minut w meczu Dinama Zagrzeb z HNK Rijeka (5:0). Asystował przy jednym z goli, a ponadto brał udział w 2 innych akcjach bramkowych.

Kuba Cimoszko
Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb
To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu reprezentanta Polski, choć nie udało mu się uniknąć w nim żółtej kartki. Kibice zapamiętają go najlepiej z akcji w 18. minucie, gdy dostał podanie na wolne pole i dośrodkował wzdłuż pola bramkowego, a wbiegający na "długi" słupek Mislav Orsić skierował ją do celu. To był gol na 2:0.

Kądzior zagrał 16 mecz w tym sezonie. Dotychczas strzelił 7 goli i miał 3 asysty.

Dinamo zdołało się zrewanżować kibicom za dramatyczny remis z Szachtarem Donieck w niedawnym spotkaniu Ligi Mistrzów. Dzięki temu nadal przewodzi tabeli 1.HNL z 34 punktami na koncie.

HNK Rijeka - Dinamo Zagrzeb 0:5 (0:4)
0:1 - Luka Ivanusec 14'
0:2 - Mislav Orsić 18'
0:3 - Petar Stojanović 20'
0:4 - Mislav Orsić 26'
0:5 - Mislav Orsić 70'